A korábbi évekhez képest nem kilenc, hanem hét szekcióban lehet jelölteket felterjeszteni a közönségdíjra. Megszűnik az év színésze és színésznője kategória, az elmúlt években is elsősorban az év hazai színésze és színésznője kategóriában érkeztek szavazatok, és a díj legfőbb törekvése, hogy a magyar, és nem a nemzetközi művészvilág legjobbnak ítélt alkotóit ismerje el.
Nevezni a legjobbnak ítélt írókat, színészeket, színésznőket, rendezőket lehet, valamint keresik a legígéretesebb fiatal tehetséget (színművész) is. Feltétel, hogy csak élő személyre lehet szavazni, az adott művésznek pedig az elmúlt egy évben valamilyen kézzel fogható produktumot kellett alkotnia: írók esetében kötetmegjelenéshez kötött az érvényes szavazat, színészeknél, rendezőknél pedig filmben, illetve színpadi darabban nyújtott közreműködéshez. Szintúgy életműdíjra is lehet szavazni, a korábbi években Molnár Piroska, Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett művészek, valamint Bálint András Kossuth-díjas színész-rendező, a Radnóti Miklós Színház igazgatója vehette át az Arany Medál-életműdíját. Más közönségdíjakhoz viszonyítva, az Arany Medál-díjra előzetes regisztráció, emelt díjas SMS-küldés és újságból kivágható szavazócédula nélkül, a legközvetlenebb módon – elektronikus levéllel – lehet voksolni.
A tavalyi díjazottak: Bálint András, Tompos Kátya, Zomborácz Virág, Szabó Erika, Dragomán György, László Zsolt. Fotó: Börcsök Zsófia
A jelöltek felterjesztését az [email protected] e-mail címre várják az alábbi kategóriákban:
- Az év írója
- Az év hazai színésze
- Az év hazai színésznője
- Az év rendezője
- Az év szereplőgárdája
- A legígéretesebb fiatal tehetség díja
- Életműdíj
November közepéig várják a szavazatokat. Az elismeréseket idén is a hetedik kerületi Bethlen Téri Színházban adják át a díjazott művészeknek.