MotoGP;Ausztrál Nagydíj;Rossi;Lorenzo;

2015-10-17 07:49:00

Egyre élesebb a Rossi-Lorenzo csata

Matematikailag még nem dőlhet el a hétvégi Ausztrál Nagydíjon, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) királykategóriájának egyéni pontversenyében melyik Yamaha-pilóta végez az élen.

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi 283 ponttal áll az élen, 18 egységgel megelőzve a csapattársát, Jorge Lorenzót. Az ausztrál futammal együtt három viadal van hátra a szezonból. A győztes 25, míg a második 20 ponttal gazdagodik, tehát Rossinak az is megfelelne, ha mindig a kétszeres világbajnok spanyol pilóta nyerne, és csak mögötte intenék le.

„Már az idény elejétől fogva minden egyes pontért megharcolunk. Ez nagyszerű mindenki számára, igazi motiváló erő, de egyúttal nehéz mindig koncentrálni” – vélekedett a Doktornak becézett olasz sztár, aki nagyon érzi a Philipp Island versenypályát: a királykategóriában ötször, az 500 köbcentisek között egyszer, míg a 250-esek között kétszer nyert az ausztrál aszfaltcsíkon. – „A tizennyolc pontos előny jól hangzik, de a szezon végére ez nagyon kicsi különbséggé válhat." A rivális Lorenzo még csak egyszer, 2013-ban nyerte meg az Ausztrál Nagydíjat.

Nem lesz ott a viadalon Alex de Angelis, az Octo IodaRacing Team pilótája, miután súlyos balesetet szenvedett a múlt heti Japán Nagydíj negyedik szabadedzésén. A versenyzőnek hét csigolyája megsérült, kétoldali bordatörése volt, mely miatt a tüdeje is károsodott. De Angelis azóta már ébren van, azonban állapota kritikus, mivel bevérzést találtak a koponyájában. Helyette az ausztrál Damian Cudlin versenyezhet két futamon.

Az első pénteki szabadedzést Lorenzo nyerte, míg a másodikon a címvédő Honda-pilóta Marc Márquez diadalmaskodott, Rossi pedig csak kilencedik lett. A 06.10 órakor kezdődő szombati időmérőedzésről a Digisport2 közvetít, míg a vasárnap 07.00 órakor rajtoló futamról a Digisport1 tudósít.