A Kennedy-gyilkosságot kivizsgáló Warren-bizottság figyelmen kívül hagyta Oswald állítását, hogy a kép nem más, mint fotómontázs. A közvéleményben azonban tovább táplálta a „magányos gyilkos”-teóriát megkérdőjelező összeesküvés-elméleteket az 1963-as merénylet másnapján a dallasi rendőrség által közzétett fotó. Gyanúsnak találták a fényeket, az árnyékokat, Oswald arckifejezését, s szakértők is úgy vélték, a képen szereplő alak nem stabilan áll, ha így tartotta volna a fegyvert, elveszítette volna az egyensúlyát. A kísérletet ismertető cikk a Digital Forensic bűnügyi szaklapban jelent meg – írta a brit The Independent.
A Dartmouth College szakértői most 3-D-s modelljükkel kimutatták, hogy bár a póz szokatlan, de teljes mértékben lehetséges. A fegyver hossza is megfelel a jelenleg az FBI washingtoni központjában őrzött gyilkos fegyvernek, amely, mint kiderítették, a hadsereg feleslegéből származott, s Oswald postán rendelte.
Oswald testvére elismerte, hogy a gép, amellyel a fotó készült, Lee tulajdona volt, s a felvételt Marina, Oswald orosz felesége készítette. A képen szereplő fekete inget és nadrágot azonban soha nem találták meg. A kutatók végül teljes bizonyossággal kizárták, hogy a fotó manipulált lett volna. A Dartmouth College szerint vizsgálati módszerük más gyilkosságoknál is nagy segítséget jelenthet a nyomozóknak.
Az említett fotó itt megtekinthető