Valentino Rossi;gyorsaságimotoros-világbajnokság;Marc Marquez;Yamaha;

2015-10-26 06:53:00

Rossi butasága dönthet a vb-címről

Hihetetlen meggondolatlanságának köszönhetően jócskán csökkentek az esélyei Valentino Rossinak, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) összetettjében az élen végezzen, miután súlyos büntetést kapott a Maláj Nagydíjon.

A Yamaha versenyzője a 7. körben a 14-es kanyarnál a belső íven haladva a térdével meglökte a kifele sodródó Marc Márquezt, aki emiatt feladni kényszerült a versenyt. „Próbáltam szélesebben fordulni és lelassítani, de Márquez nekem jött. Csak az volt a szándéka, hogy problémákat okozzon nekem. Összetettben értékes pontokat hullajtottam el” – értékelte az esetet Rossi, aki végül a harmadik helyen fejezte be a futamot a győztes Dani Pedrosa és a legnagyobb vb-riválisa, Jorge Lorenzo mögött.

A kilencszeres világbajnok ugyan megtarthatta pozícióját, de a versenybizottság három büntetőponttal sújtotta. Mivel volt már Rossinak egy korábbról, négynél tart, ami azt jelenti, hogy a következő versenyen – jelen esetben a szezonzáró Valenciai Nagydíjon – az utolsó helyről kell indulnia. Az olasz sztár mindössze hét ponttal vezet a csapattársa, Lorenzo előtt az összetettben. A spanyol pilóta szerint igazságtalan döntés született, és csak a neve miatt nem vették el Rossitól azt a 16 egységet, melyet Malajziában szerzett. Ha Lorenzo nyerne november 8-án Valenciában, akkor csapattársának muszáj lenne a második helyen végeznie, hogy 2009 után újra világbajnok legyen.