Biztos magyar sikerek

Magabiztos győzelmet aratott a Győr és a Ferencváros is a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Az FTC jól kezdte a mérkőzést, két gólnál közelebb csak két alkalommal engedte ellenfelét az első játékrészben, amelynek végén sikerült ötgólos előnyt kiharcolnia. A második félidő elején a vendég együttes már hat góllal is vezetett, ám a házigazda német csapat a játékrész közepére újra feljött egy találtra. A végjátékot a Ferencváros bírta jobban, s végül három góllal diadalmaskodott.

„Volt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor fegyelmezetlenül játszottunk, kihagytuk a ziccereket, eladtuk a labdákat. Még mindig nem tudunk egyenletesen hatvan percet kézilabdázni. Ettől függetlenül nagyon értékes két pontot szereztünk” –fogalmazott a mérkőzés után a Sport1-nek Elek Gábor, a zöld-fehérek vezetőedzője. A két csapat jövő szombaton a Syma Csarnokban is megmérkőzik egymással.

A Győr könnyed, nyolcgólos sikert aratott a sereghajtó osztrák Hypo NÖ felett. A Rába-partiak az első félidőben vezettek 11 góllal is, de az első 30 perc utolsó két találata a hazaiaké volt, így 15-6-os magyar vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok. A folytatásban kicsit kiengedtek a vendégek, így az osztrákok csökkenteni tudták hátrányukat, ám ezzel együtt is magabiztos győzelem született Maria Enzersdorfban.

„Az utolsó BL gólom pont akkor volt, amikor megsérültem. Nagyon boldog vagyok, mert úgy érzem a lábam szinte ugyanolyan mint a szalagszakadásom előtt. A gyorsaságom is kezd visszajönni, és napról napra egyre jobb. Ezen a mérkőzésen azt kérte tőlünk Ambros Martín vezetőedző, hogy csak magunkra figyeljünk, azt csináljuk, amit tudunk, mert lesznek sokkal keményebb meccsek is, ahol hibák nélkül kell majd játszanunk. Az első félidővel elégedettek lehetünk. A második félidőben tartotta az ellenfél a tempót, sőt gyorsítottak is rajta” – mondta a klub honlapján Orbán Adrienn. A két együttes jövő vasárnap ismét összecsap, ezúttal Győrben.

Eredmények
B csoport:
Thüringer HC-FTC-Rail Cargo Hungaria 27-30
Podravka Koprivnica-Fleury Loiret 20-20
Az állás: 1. FTC 5 pont, 2. Thüringer HC 3, 3. Fleury Loiret 2, 4. Koprivnica 0.
C csoport:
Hypo NÖ-Győri Audi ETO KC 21-29
Vardar Szkopje-Midtjylland 33-24
Az állás: 1. Vardar 4 pont (93-76) , 2. Midtjylland 4 (83-75), 3. Győr 4 (77-69), 4. Hypo NÖ 0.

Frissítve: 2015.11.01. 22:12

Érem nélkül maradtunk a torna-vb-n

2015.11.02. 06:54
Hidvégi számára szokatlan volt, hogy Berki nélkül szerepelt a lólengés fi náléjában FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/PASCAL LE SEGRE
Elégedett volt Hidvégi Vid a tornászok glasgow-i olimpiai kvalifikációs világbajnokságán a lólengés döntőjében megszerzett ötödik helyével, azonban a magyar csapat nem a legjobb emlékekkel utazhat el Skóciából. Kvótát sajnos egyik tornászunknak sem sikerült szereznie a 2016-os riói olimpiára.

A tornászok glasgow-i olimpiai kvalifikációs világbajnoksága hivatalosan csak tegnap ért véget, de a magyarok számára a szombat jelentette a végállomást. Hidvégi Vid a lólengés döntőjében került közel az éremszerzéshez, végül az 5. helyen zárt. A 29 éves sportoló a selejtezőből a 7. helyen jutott be – egyedüli magyarként – a versenyszám fináléjába. A londoni ötkarikás játékok 8. helyezettje hibátlanul mutatta be 6.6 kiinduló pontú gyakorlatát: 15.366 pontot kapott, azaz többet, mint a kvalifikációban. Eddig Európa-bajnokságon vagy vb-n még soha nem kapott ilyen magas pontszámot, és mindössze másfél tizeddel maradt el a dobogós helytől, mely olimpiai indulást ért volna.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól sikerült a gyakorlat. Egész héten az otthoni szisztéma szerint készültünk. A délelőttöt relaxációval töltöttem: felkeltem, reggeliztem, játszottam a számítógépen. Két órával a döntő előtt mentünk ki, jól sikerült a melegítés is" – emlékezett vissza a KSI SE versenyzője a fináléra való felkészülésre. – "Nem szoktam egyedüli magyarként szerepelni a lólengés döntőjében, hiányzott Berki Krisztián. Sportemberként ezen gyorsan túltettem magam, nem figyeltem másra, kizárólag a saját gyakorlatomra." Korábban a lólengésben olimpiai címvédő Berki a 11. helyen zárt a selejtezőben, így nem jutott be a döntőbe, és mivel nem utazik el az áprilisi kvalifikációs versenyre, szinte biztosan nem lesz ott a riói olimpia mezőnyében.

A 30 éves klasszis örült Hidvégi eredményének. Elmondta, az egész magyar csapattal együtt a helyszínen szurkolt társáért. "Fura volt, hogy én csak a nézőtéren ültem, de már lezártam magamban ezt a történetet. Az persze egy kicsit bosszant, hogy most Louis Smith azzal a pontszámmal szerzett ezüstérmet, amivel én tavaly világbajnok lettem, de ez egy másik döntő, más pontozás" – fejtette ki véleményét a 30 éves magyar tornász a brit versenyző eredményéről. Smith – aki a londoni olimpián hazai közönsége előtt végzett Berki mögött a második helyen – 16.033 pontot gyűjtött össze a fináléban. Az aranyérmet a tavalyi Eb-t is megnyerő 22 éves brit Max Whitlock szerezte meg 16.133 egységgel.

"Őszintén szólva ezen a vb-n az összetettre koncentráltunk, az volt a cél, hogy a csapatot segítsük. A lólengés csak hab a tortán" – vélekedett a finálét követően Laufer Béla, Hidvégi edzője. – "Vid egyéni teljesítményét nézve maximálisan elégedett vagyok a vb szereplésével, főleg annak ismeretében, hogy nem volt akadálytalan a felkészülés, egy derékprobléma nehezítette." A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnöke, a kétszeres olimpiai bajnok Magyar Zoltán szerint tudni lehetett, hogy Hidvéginek a kiindulójával a 4-7. hely megszerzése a reális. Hozzátette, a magyar torna rendelkezik tartalékkal, valamint van kapacitás a jelenben is.

A tornászok számára legközelebb a 2016. április 16-26. közötti riói tesztversenyen lehet kvótát szerezni, illetve szabadkártyával indulók is lesznek majd. A magyarok csapat ma késő este érkezik haza. Egyéni összetettben Makra Noémi a 21. helyen végzett Glasgow-ban. A csapatversenyben a selejtező alapján a Böczögő Dorina, Divéky Luca, Dévai Boglárka, Honti Kitti, Horváth Enikő, Makra Noémi összeállítású női válogatott a 18. lett, a Berki Krisztián, Hidvégi Vid, Babos Ádám, Dudás Norbert, Vágner Levente és Vecsernyés Dávid összetételű férfiegyüttes pedig a 22. helyen zárt.

Mourinho végnapjai?

Sorsdöntő meccset vívott a Chelsea a Liverpool ellen. A hazaiak José Mourinho állásáért küzdhettek, a vendégek pedig bő két hete kinevezett edzőjükért, Jürgen Kloppért. A meccse elején úgy tűnt, a Chelsea magára talál, s simán begyűjti a három pontot. Ramires 4. percben szerzett góljával megszerezték a vezetést a kékek, s lehetőségük lett volna az előny növelésére.

Ehelyett Coutinho zseniális találattal egyenlített az első félidő hosszabbításában. A második játékrészben már csak egy csapat volt a pályán, nagyszerűen játszott a Pools, s brazil támadója, Coutinho újabb remek gólt ért el, s szerzett előnyt a vendégeknek. A hajrában Benteke biztosította a győzelmet (1-3). Mourinho a meccs után nem volt szószátyár kedvében, csupán annyit mondott, maradna a Chelsea menedzsere. A londoniak 11 meccsből 6-ot vesztettek el, ami nem valami fényes mérleg a bajnoktól. A Sun szerint Mourinho még egy hetet kapott.

Nehezen hozta a kötelezőt a Manchester City a Norwich ellen. A hajrában ugyan Otamendi megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a 83. percben a válogatott kapus, Hart hatalmas hibája után egyenlítettek a vendégek. A 89. percben a Norwich kapusa, Ruddy hibázott óriásit, minek nyomán büntetőhöz jutott a City, amelyet Touré értékesített (2-1). A Manchester United ezúttal is gólképtelen maradt, így visszacsúszott a negyedik helyre. Az Arsenal viszont megerősítette második helyét, miután Giroud, Koscielny és Campbell góljával 3-0-ra nyert a Swansea otthonában.

Premier League, 11. forduló. Szombat. Chelsea–Liverpool 1-3, Swansea City–Arsenal 0-3, West Brom–Leicester 2-3, Crystal Palace–Manchester United 0-0, Manchester City– Norwich 2-1, Newcastle–Stoke 0-0, Watford–West Ham 2-0, Everton–Sunderland 6-2, Southampton–Bournemouth 2-0. Ma rendezik a Tottenham–Aston Villa találkozót, amelyet a Digisport 1 közvetít 21 órától.

Az élcsoport: 1. Manchester City 25 (26-9, 2. Arsenal 25 (21-8), 3. Leicester 22.