MotoGP;Valentino Rossi;Maláj Nagydíj;Jorge Lorenzo;

2015-11-09 06:55:00

Rossi nagyot küzdött, de Lorenzo a bajnok

Nem sikerült megcsinálni a lehetetlent Valentino Rossinak, de közel állt hozzá a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) idényzáró Valenciai Nagydíján: az utolsó helyről rajtolva feljött a 4. helyre a Doktornak becézett élő legenda, de csapattársa, Jorge Lorenzo megnyerte a futamot, és az idei pontverseny élén zárt.

Valentino Rossi /Mirco Lazzari- Getty Images

Rossi a Maláj Nagydíjon összeszedett büntetőpontok – melyeket azért kapott, mert leszorította az útról Marc Márquezt, aki felborult, és feladni kényszerült a versenyt – miatt rajtolt a mezőny végéről, míg a szintén yamahás Lorenzo az első rajtkockát szerezte meg az időmérő edzésen, megelőzve Márquezt és a másik Repsol Honda-pilótát, Dani Pedrosát. A Doktor hétpontos

előnnyel várta a nagydíjat, csapattársa győzelme esetén a második helyen kellett volna végeznie, hogy övé legyen a vb-cím. A rajtot követően Rossi rögtön megkezdte a felzárkózást: az első kanyarok után már a 16. helyen fordult el. Sőt, a 9. pozícióig egészen könnyedén jött fel az olasz, az első nagyobb falatot Bradley Smith jelentette. Rossi azonban a nehezebb ellenfeleket is legyűrte, a 13. körben már a 4. helyen motorozott, azonban az előtte haladó Pedrosa jelentős, 11 másodperces előnyre tett szert. Az élen Lorenzo állt, de nem igazán tudott meglépni Márquezéktől. Két körrel a vége előtt nagyon kellett hátrafelé figyelnie a yamahásnak, ugyanis Márquez és Pedrosa óriási csatát vívott közvetlenül mögötte, de végül nem változott az élmezőny sorrendje, így három spanyolt köszönthettek a dobogón Valenciában.

"A hátsó abroncsom teljesen legyilkoltam, és azt sem tudtam, hogyan fejezem be a futamot vagy hány kör van még hátra" – mesélte könnyeivel küszködve a leintést követően a 2015-ös év bajnoka. Rossi a bokszutcában csak széttárta a karját: rajta nem múlott volna a 10. siker. Lorenzo a királykategóriában a 3., összességében pedig az 5. világbajnoki címét szerezte meg. Ugyanennyi elsőséggel a legfelsőbb kategóriában két amerikai, Kenny Roberts és Wayne Rainey rendelkezik.