Vincze Balázs;vízilabda bajnokok ligája;ifj. Cseh Sándor;Szolnoki Dózsa-Közgép VSC;

2015-11-12 07:00:00

Szolnoki győzelem

Egyetlen góllal győzött a nagy esélyes Szolnok a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblás sorozatának magyar rangadóján az OSC ellen. A találkozó kiválóan indult a vendégek számára, hiszen 3-1-re elhúztak Bunschuh, Brguljan és Kevin Graham találatával. Már egyre inkább érett a meglepetés, de a második negyed végéig, a nagyszünetig megmutatta a Szolnok, ki is az úr a háznál, hiszen Younger és Mitrovic találatával egyenlített.

A harmadik negyedben komoly rövidzárlat állt be a vendégeknél. Az OSC nem tudta azt az iramot diktálni, mint előzőleg, s a hazaiak szinte pillanatok alatt 6-3-ra elhúztak. Ezt követően Gór-Nagy szépített ugyan, de Varga Dénes még a harmadik negyed vége előtt visszaállította a háromgólos különbséget. Sőt a negyedik negyed elején Varga Dániel már csapata 8. gólját szerezte meg. Ezután nagy szívvel, amolyan minden mindegy alapon játszott Vincze Balázs együttese, s 14 másodperccel a vége előtt 8-7-re feljött, de az egyenlítés már nem jött össze.

Ifj. Cseh Sándor, a Szolnok trénere elmondta, nagyon jól játszott az OSC, de gyengébb játékkal is nyerni tudtak ellenük. Mint fogalmazott, 6-3 után sok volt a fegyelmezetlenség csapatánál. Kifejtette, jó erőben van a Szolnok. Az együttes ezzel második meccsét is megnyerte a BL-ben, ezzel hat ponttal áll, az OSC azonban eddig nem szerzett pontot a B csoportban.