vihar;Buenos Aires;Argentin-brazil;

2015-11-14 06:54:00

Argentin-brazil - Közbeszólt az időjárás

A Buenos Aires térségében tomboló vihar miatt egy nappal elhalasztották az argentin-brazil világbajnoki selejtező mérkőzést, amelyet – ha az égiek is úgy akarták – magyar idő szerint szombat hajnalban játszottak le.

A selejtezők eddigi meglepetéscsapata Ecuador, amely ezúttal a két mérkőzés után szintén pontveszteség nélkül álló Uruguay együttesét győzte le 2-1-re. A hazaiak gólját Felipe Caicedo és Fidel Martínez szerezte, a vendégek részéről Edinson Cavani volt eredményes. Ecuador száz százalékos teljesítménnyel, kilenc ponttal áll a tabella élén. Az együttes végig látványos támadófocit mutatott be a vendégek ellen. Ne feledjük, hogy a vb-selejtezők kezdetén az ecuadoriak idegenben nyertek Argentína ellen. Mindhárom selejtezőjükön két-két gólt szereztek, s csak egyet kaptak, ami önmagáért beszél.

Először vesztett pontokat Chile. Pedig a Kolumbia elleni mérkőzés első félidejét követően még 1-0-s hazai vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok: a 45. percben a Bayern München légiósa, Arturo Vidal fejelt a hálóba Matías Fernández szabadrúgása után. A 68. percben azonban lecsapott a Real Madrid-sztár James Rodríguez, s egyenlített a vendégeknek. 1-1 is maradt a lefújásig.

A vb-selejtezők során Bolívia megszerezte első győzelmét: 4-2-re verte a pont nélkül az utolsó helyen álló Venezuelát.