úszás;Cseh László;Hosszú Katinka;országos bajnokság;

2015-11-13 19:39:00

Hosszú hatból hat döntőt nyert

Cseh László 50 méter pillangón magyar csúccsal lett első az úszók rövidpályás országos bajnokságának harmadik versenynapján Százhalombattán. Hosszú Katinka is folytatta remeklését: a csütörtöki öt után ezúttal hat döntőben utasította maga mögé a teljes hazai élmezőnyt.

A jövő hónapban 30 esztendős Cseh azután, hogy csütörtökön 200 méter vegyesen nyert, pénteken a legrövidebb pillangószám fináléjában ért célba elsőként, 23.26 másodperc alatt, s adta át ezzel a múltnak saját, 2009 óta élt 23.29-es országos rekordját. Nem ez volt az egyetlen győzelme az Eger színeiben versenyző olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok klasszisnak, aki az egyik legnehezebb számban, 200 méter pillangón, majd a zárószámban, 100 méter vegyesen is győzött.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője, Hosszú a harmadik versenynapon 50 méter háton kezdte meg a babérgyűjtést, majd rögtön utána 50 méter mellen, aztán 200 méter gyorson, 100 méter pillangón, 200 méter mellen, végül pedig 100 méter vegyesen lett magyar bajnok - alig másfél óra leforgása alatt. Így a szerdán 800 méter gyorson szerzett ezüst után sorozatban 11 aranyat gyűjtött be, s a kollekciót még tovább gyarapíthatja szombaton.

A 200 méteres mellúszás londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel előző napi sikerei - kedvenc távja és az 50 méter megnyerése - után 100 méter mellen is roppant magabiztosan végzett az első helyen.

Bernek Péter a csütörtöki 400 méter gyors bajnoki címének megszerzését követően pénteken 200 méter háton diadalmaskodott, méghozzá hatalmas csatában, csupán néhány századmásodperccel előzve meg Földházi Dávidot és Balog Gábort.

A bajnokság szombaton, a délelőtti selejtezőket követően 15 órától 11 szám döntőjével zárul.

férfiak:
50 méter pillangó: Cseh László (Egri ÚK) 23.26 mp - országos csúcs, régi 23.29 (2009)
100 méter gyors: Takács Krisztián (Győri ÚSE) 48.78 mp
200 méter hát: Bernek Péter (BVSC-Zugló) 1:53.06 p
200 méter pillangó: Cseh 1:52.36 p
100 méter mell: Gyurta Dániel (UTE) 58.23 mp
100 méter vegyes: Cseh 53.23 mp

4x50 méteres vegyes vegyesváltó: Győri Úszó Sportegyesület (Balog Gábor, Gyurinovics Fanni, Touretski Sasha, Lobanovszkij Maxim) 1:44.66 p