Brazil Nagydíj;Rosberg;

2015-11-15 20:27:00

Rosberg győzött a Brazil Nagydíjon

A két héttel ezelőtti mexikói sikere után Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Brazil Nagydíjat is.

A 30 éves versenyzőnek ez az idei ötödik, pályafutása során pedig már a 13. sikere, s ezzel bebiztosította második helyét a vb-pontversenyben. Rosberg mögött a már biztosan vb-győztes, háromszoros világbajnok csapattársa, a brit Lewis Hamilton ért célba másodikként, míg a harmadik helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája végzett.

A rajtnál Rosberg megtartotta a vezető pozíciót, mögötte Hamilton fordult el másodikként az első kanyarban, a harmadik és a negyedik helyen pedig a két Ferrari, Vettel és Kimi Räikkönen száguldott az első kör után. Rosberg a 13. kör végén, Vettellel együtt állt ki a boxba kerékcserére, Hamilton egy körrel később kapott friss abroncsokat, s a dobogós helyeken ezután nem változott a sorrend.

Hamilton a 25-26. körben közel került Rosberghez, de nem tudta megelőzni, s aztán kissé le is maradt csapattársa mögött. A következő kerékcserékre a 32-34. körben került sor, először Vettel, majd Rosberg, végül Hamilton járt a boxban, s a sorrend ezúttal sem változott az első három helyen.

Vettel aztán a 48. körben letudta a harmadik kerékcseréjét is, s az előző kiállásokhoz hasonlóan egy körrel később Rosberg, majd Hamilton is megkapta az új abroncsokat. A dobogós pozíciókban így ismét nem változott a helyzet, 21 körrel a leintés előtt Rosberg, Hamilton, Vettel volt a sorrend.

A hajrában már nem történt érdemi változás az élmezőnyben, Rosberg megérdemelten győzött, miután az egész hétvégén gyorsabb volt riválisainál. A német versenyző karrierje során másodszor nyert Brazíliában, tavaly ugyanis szintén nem talált legyőzőre ezen a pályán. A világbajnokság két hét múlva, Abu-Dzabiban zárul.