kézilabda;Ambros Martín;Tomori Zsuzsa;Vardar Szkopje;

2015-11-16 07:00:00

Hibátlan magyar BL-mutató

Fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a Győr női kézilabdacsapata a Vardar Szkopje ellen a BL-ben. A Rába-partiak győztes gólját Heidi Löke szerezte a mérkőzés utolsó másodperceiben. Győzött a Fradi is, akárcsak a férfiaknál a Szeged és a Veszprém.

Izgalomban nem volt hiány szombat délután az Audi Arénában. A Győr női kézilabdacsapata háromgólos félidei hátrányból állt fel a Vardar Szkopje ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, s fordította maga javára a mérkőzést. A találkozó a pénteki, párizsi terrortámadásban elhunytak, valamint Fülöp Márton és Várhidi Pál emlékére gyászszünettel indult. A két együttes 19 percig fej-fej mellett haladt, ám ezt követően hiába játszott emberelőnyben a Győr, megszakítás nélkül négy gólt kapott. Jött az újabb időkérés, de az átlövések ezután sem sikerültek, így 17-14-es vendégvezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőre összekapta lányait Ambros Martín vezetőedző, s 15-18 után sorozatban hét gólt lőttek Görbicz Anitáék. Állandósult az ETO előnye, majd az utolsó tíz percre sebességet váltott a Vardar, és feljött 25-24-re. Az ex-győri Jovanka Radicevic révén 40 másodperccel a vége előtt egyenlített a Szkopje, a magyaroknak egyetlen támadás maradt hátra: ebben Andrea Penezic letaglózta Tomori Zsuzsát piros lapot érően. A Rába-partiak akciójának végén Görbicz Anita szép passzát követően Löke kezébe került a labda, ő pedig nem hibázott a hatos vonalról, így a Győr oda-vissza legyőzte a Vardart a legrangosabb európai kupasorozatban.

„A félidőben csak apróságokat változtattunk, erre volt csupán szükség – mondta a klub honlapján Ambros Martín, a győriek edzője. – Nagyon boldog vagyok, mert túltettük magunkat a közelmúlt nehéz időszakán. Nem könnyű a helyzetünk, hiszen óriási az elvárás velünk szemben, amelyet egy építkezés időszakában nehéz folyamatosan teljesíteni, az időfaktorral szembe menni a legnehezebb. Továbbra is csak lépésről lépésre haladunk, de amikor majd szükség lesz rá, a csúcsformánkat fogjuk mutatni. Azt hiszem, ma négy pontot érő győzelmet arattunk.” A Rába-partiak a zárókörben, vasárnap Ikastban lépnek pályára a Midtjylland vendégeként, és a folytatás miatt akkor is fontos lesz az egymás elleni eredmény. Tegnap nyert a Ferencváros is, amely a horvát Koprivnica pályáján volt jobb 27-24-re.

A férfiaknál remek játékot bemutatva, hétgólos sikert aratott a Mol-Pick Szeged a svéd Kristianstad felett, így nagy lépést tett a továbbjutás felé. „A fiúk megmutatták, hogy egy komoly és stabil csapat vagyunk, így már az első félidő végére nagyobb előnyt szereztünk. Tisztában vagyunk vele, hogy javulnunk kell a védekezésben ahhoz, hogy idegenben is nyerni tudjunk” – fogalmazott a klub honlapján Juan Carlos Pastor, a Tisza-partiak vezetőedzője. A Szeged szerdán ismét összecsap svéd riválisával. Ami pedig a Veszprémet illeti, az újabb siker a szlovén Celje otthonában jött össze - a jelentősebb előnyből a végére három maradt (27-30).

Kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör
Férfiak, 7. forduló
A csoport:
Celje–Veszprém 27-30
Wisla Plock–Besiktas 32-26
Az állás: 1. PSG 12 pont, 2. Veszprém 11, 3. Flensburg 10, 4. Kiel 8, 5. HC Zagreb 6, 6. Wisla Plock 5, 7. Celje 2 (157-170), 8. Besiktas 2 (183-230)
B csoport:
Szeged–Kristianstad 35-28
Barcelona–Vardar Szkopje 31-30
Montpellier–Löwen 28-30
Kolding–Kielce 25-33
Az állás: 1. Barcelona 11 pont, 2. Szkopje 10, 3. Löwen 9, 4. Kielce 8 (214-202), 5. Szeged 8 (197-194), 6. Montpellier 4 (162-176), 7. Kristianstad 4 (203-219), 8. Kolding 2
Nők, 5. forduló:
B csoport:
Podravka Koprivnica–Ferencváros 24-27
Fleury Loiret–Thüringer elhalasztva
Az állás: 1. (már középdöntős) FTC 9 pont, 2. Fleury Loiret 5, 3. Thüringer HC 3, 4. Koprivnica 1
C csoport:
Győr–Vardar Szkopje 28-27
Hypo NÖ–Midtjylland 27-33
Az állás: 1. (már középdöntős) Győr 8 pont, 2. (már középdöntős) Szkopje 6 (145-119) 3. (és már középdöntős) Midtjylland 6 (131-127), 4. Hypo NÖ 0