A bonyolult cégjogi kavarások során kiderült, hogy a folyamat valójában már két évvel korábban elkezdődött.
Yvonne Dederick és Simon Zsolt 2013-ban alapított egy-egy céget (CCA Vízió Kft. és Double 6 Diamonds Kft.), majd a két cég létrehozott egy harmadikat, a CCA-D6D Kft.-t, ami az ügylet lényegét tekintve megvette a német tulajdonostól a TV2-t. Az ügylet érdekessége, hogy a vásárláshoz Dedericknek és Simonnak maga az eladó, a ProSiebenSAT.1 Media AG adott kölcsön, cserébe pedig zálogjogot jegyeztetett be a vevő cégek üzletrészeire.
Később a CCA-D6D Kft.-t átnevezték TV2 Media Group Holdings Kft.-re. Fonyó Károly nyilatkozata szerint erre a cégre volt a tulajdonában lévő Megapolis Media Zrt.-nek opciós vételi joga, amelyet akkor érvényesített, amikor Vajna bejelentette, hogy megvásárolta a TV2-t. Vajna egyébként a TV2 Media Group Kft. tulajdonában lévő TV2 Média Csoport Kft.-t vette meg bejelentése szerint, és az a hír is felröppent, hogy az állami tulajdonú Eximbank által nyújtott hitelből finanszírozza a különböző források szerint nagyjából 20 milliárd forintba kerülő tévévásárlást.
Arra azonban mindeddig nem derült fény, hogy Deredrick és Simon 2013-ban pontosan mennyiért is vette meg a TV2-t.
Az Átlátszó most a cégbíróságon fellelte az Yvonne Dederick és Simon Zsolt által a ProSiebenSAT.1-el kötött zálogszerződés kivonatát, amely szerint a zálogjog 87,5 millió euró, vagyis mintegy 27 milliárd forint értékben terheli az üzletrészt. A zálogjog egy követelést biztosító mellékkötelem, így valószínűleg ennyi tartozása lehetett az adásvételkor Dedericknek és Simonnak a ProSieben felé. Ez az összeg állhat a vásárláskor meg nem fizetett vételárból és a ProSiebentől átvállalt (vagy átvállalni vállalt) kötelezettségekből. Azt persze nem tudni, hogy azóta mennyivel csökkenhetett Dederickék tartozása a németek felé, azt azonban nehéz elképzelni, hogy veszteséggel akarnának kiszállni az ügyletből - elemzi a helyzetet az Átlátszó.