Bayern München;Pep Guardiola;Schalke 04;

2015-11-23 07:00:00

A totális futball sikere

Öngyilkos taktikával lépett pályára a Bayern München a forduló rangadóján Gelsenkirchenben, a Schalke 04 vendégeként. Pep Guardiola továbbfejlesztette a totális futballt, s védőt alig szerepeltetett. Együttese már annak tudatában lépett pályára, hogy legfőbb üldözője,a Dortmund pénteken este kikapott Hamburgban.

Hamar meg is szerezték a vezetést a bajorok Alaba góljával, de Meyer erre még tudott válaszolni a 17. percben. A második félidőben állandósult a Bayern fölénye, s Martinez, majd Thomas Müller góljával 3-1-re nyert is. A Hertha akár optimális esetben a harmadik helyre is felugorhatott volna, ehhez azonban a Wolfsburgnak pontokat kellett volna vesztenie a Bremennel szemben. A Volkswagen csapat azonban nem tette meg ezt a szívességet Dárdaiéknek, hiszen 6-0-ra nyert, így maradt a harmadik helyen. A Hertha Polanski öngóljának köszönhetően hozta a kötelezőt az utolsó helyezett Hoffenheim ellen.

Bundesliga, 13. forduló. Hamburg-Dortmund 3-1, Köln-Mainz 0-0, Frankfurt-Leverkusen 1-3, Mönchengladbach- Hannover 2-1, Stuttgart-Augsburg 0-4, Wolfsburg-Werder Bremen 6-0, Schalke 04-Bayern 1-3, Hertha BSC-Hoffenheim 0-1, Ingoltadt-Darmstadt 3-1.

Az élcsoport. 1. Bayern 37, 2. Dortmund 29, 3. Wolfsburg 24, 4. Hertha 23.