Häupl beszédében kifejtette, hogy Bécs a párizsi merényletek után sem korlátozza a demokratikus alapértékeket. „Nem félünk” – hangoztatta. Ezt követően rendezték a voksolást, melynek eredménye csalódás lehetet számára, mivel koalíciójának 54 mandátuma van a városi közgyűlésben. A különbség az előző, 2010-es választáshoz képest is szembetűnő. Akkor ugyanis 65 képviselő adta rá a voksát, tehát koalícióján kívül is öten adták rá szavazatukat.
Michael Häuplnak ez a hatodik mandátuma az osztrák főváros élén. Miután Bécs Ausztria egyik tartománya is, kedden délután Heinz Fischer elnök iktatta be tartományi vezetőnek. Bécs jelentős fejlődésen ment keresztül az eltelt két évtizedben, jelentősen kiépült a metróhálózat, megújult a Főpályaudvar. A lakosság száma is nő, jelenleg 1,8 millióan élnek a fővárosban, ami 2029-ig elérheti a 2 millió főt.
A fejlődés ellenére csökkent a városvezetésbe vetett bizalom, ami nem feltétlenül Häupl csapatának szól, hanem annak, hogy helyi szinten is jelentősen nőtt az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) népszerűsége, amely sikeresen épít az emberek bevándorlókkal szembeni ellenérzéseire. Az október 11-én megrendezett bécsi tartományi választást megelőzően a közvélemény-kutatások nagy része fej-fej melletti küzdelmet vetített előre a szociáldemokraták és az FPÖ között, végül az SPÖ több mint 39 százalékos eredményt ért el, ami azt is jelentette, hogy folytatódhat a baloldali koalíció a Zöldekkel. Azért is volt fontos az SPÖ elsősége, mert az FPÖ bécsi listavezetője maga a pártelnök, Heinz-Christian Strache volt.