Bayern München;Dárdai Pál;Hertha;Pep Guardiola;

2015-11-30 07:00:00

Részben jött be Dárdai védekező taktikája

Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője különleges taktikát dolgozott ki a Bayern München ellen, ami részben működött is, legalábbis a védekezés tekintetében. A támadásokra viszont nem volt erő, s miközben a berliniek eddig mindegyik idegenbeli találkozójukon képesek voltak helyzetek kidolgozására, ez Pep Guardiola csapata ellen nem jött össze, a berliniek minden kísérletét csírájában elfojtotta a Bayern, amely 21. őszi elsőségét szerezheti meg. A Hertha egyetlen egyszer, a 23. percben jutott el a Bayern kapujához.

A hazaiak a 34. percben Thomas Müller góljával szerezték meg a vezetést, aki ezzel 13. bajnoki találatát érte el. Négy perccel az első félidő vége előtt a francia szuperzseni, Kingsley Coman növelte az előnyt. 2-0 is lett a végeredmény. A Bayern így Karl-Heinz Rummenigge klubelnök megfogalmazása szerint „tökéletes héten” van túl, egy gólt sem kapott, s összesen hat találatot szerzett, ebből négyet a Bajnokok Ligájában a görög Olympiakosz ellen.

A bajnokságban esély sincs arra, hogy bárki képes legyen megszorítani a Bayernt, amely 14 forduló után 40 pontot szerzett, mindössze két pontot veszített. Játékán szombaton az sem érződött, hogy meglehetősen tartalékosan lépett pályára, Douglas Costa, David Alaba és Arjen Robben is hiányzott, de továbbra is a maródiak listáján szerepel Franck Ribéry, Juan Bernat, Thiago és Mario Götze.

Dárdai a találkozót követően úgy fogalmazott, ezzel a 0-2-vel együtt lehet élni, s a maximumot hozták ki magukból. Ez mindenképpen így is van, hiszen a Bayern otthonában ez nem rossz eredmény, még ha a bajorok további gólokat is lőhettek volna. Ami komoly kellemetlenség a Hertha számára, hogy belső védője, Sebastian Langkamp megkapta az ötödik sárgáját, így hétvégén hiányzik majd a Bayer Leverkusen elleni berlini találkozón.

Bundesliga, 14. forduló. Darmstadt-Köln 0-0, Bayern München-Hertha BSC 2-0, Hoffenheim-Mönchengladbach 3-3, Hannover-Ingolstadt 4-0, Mainz-Frankfurt 2-1, Werder Bremen-Hamburger SV 1-3, Dortmund-Stuttgart 4-1 Augsburg-Wolfsburg 0-0, Leverkusen-Schalke 1-1

Az élcsoport. 1. Bayern 40, 2. Dortmund 32,3, 3. Wolfsburg 25.