Orbán Viktor régi-új politikai főtanácsadója azt mondta, államtitkári posztjáról való lemondása után döntött úgy, hogy újra a vállalattal akar foglalkozni, ezt követően kapta kézhez a kormányfő felkérését. Giró-Szász szerint azonban teljesen szabályosan járt el, mivel vagyonbevallását az október 22-i, tehát az államtitkári pozícióból való távozása idején érvényes állapot szerint írta meg. Egyébként a főtanácsadónak semmit nem kellett fizetnie a jól menő vállalat 600 millió forint értékű üzletrészéért, ugyanis az árat leírták abból az összegből, amivel üzlettársai tartoztak Giró-Szásznak tavaly november óta, amikor a korábbi államtitkár adta el nekik a céget.
A kölcsön, illetve az osztalék 750 milliós kintlévőségként került be a főtanácsadó vagyonnyilatkozatába: a lemondásakor kiadott bevallásban még mindig 700 millió forintnyi követelést írt be a 280 milliós megtakarítása mellé. Miután fény derült a cégvásárlásra, az Együtt felszólította Orbánt, hogy azonnal menessze főtanácsadóját, a DK pedig közölte: a kormány közpénzből támogatja Giró-Szászt. Ezzel kapcsolatban a szocialista Gőgös Zoltán megjegyezte, "Giró-Szász egész biztosan nem szorul immár az állam segítségére, hiszen csak az utóbbi tíz hónap alatt több mint 170 millió forinttal nőttek a megtakarításai, miközben a miniszterelnök bizalmasaként ma is milliókat tesz zsebre". Az MSZP elnökhelyettese hozzátette, ha a vállalat valóban sikeres a piacon is, akkor nincs szüksége olyan állami megrendelésekre, mint a nyári 140 milliós uniós pénzből való megbízás volt.
A Strategopolist Giró-Szász és Heim Péter alapította, a vállalat 2010 óta lett igazán nyereséges: azóta a bevétel a kilencszeresére emelkedett, a nyereség pedig több mint hússzorosára nőtt. Orbán főtanácsadója mellett jelenleg Várkonyi Gáspár ügyvezető és Molnár Róbert gazdasági igazgató 15-15 százalékos részesedéssel tulajdonos a Strategopolisban, ám a megállapodás szerint a 2016-2018-as évekre járó osztalékból 90 százalék jut Giró-Szásznak.