NFH;csokimikulás;

Illusztráció/Thinkstock

- Nyugodtan egyen mikulást!

Megfelelt a szabályoknak a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) élelmiszer és vegyipari laboratóriumában vizsgált 20 féle csokoládé mikulásfigura - közölte a hatóság.

A hatóság akkreditált laboratórimában azt vizsgálták, hogy a "csokoládé", illetve "tejcsokoládé" termékek gyártásához valóban csak kakaóvajat használtak-e, illetve a "kakaóvajhoz adott növényi zsírokat tartalmaz" jelöléssel ellátott termékek valóban 5 százalék alatti mennyiségben tartalmazzák-e ezen zsírokat. Ellenkező esetben ugyanis a termék nem nevezhető csokoládénak, illetve tejcsokoládénak, hanem egyéb megnevezéssel - például kakaós figura - forgalmazható a termék - írja közleményében az NFH.

Illusztráció/Thinkstock

Illusztráció/Thinkstock

A hatóság közleményében felhívja a figyelmet arra, hogy a Magyar Élelmiszerkönyv szabályai szerint a csokoládék kakaótermékekből és cukrokból készülő termék, míg a tejcsokoládé gyártásához ezeken túlmenően tejet és tejterméket használhatnak fel a gyártók. Az csokoládé, illetve tejcsokoládé termékek a kakaóvajon kívül csak az élelmiszerkönyvben szereplő növényi zsírt tartalmazhatnak legfeljebb 5 százalékban, és ezt is fel kell tüntetni a címkén.

Három éve állt le a Malév - írta lapunk még februárban. Egészen pontosan: 2012. február 3-án reggel 6 órakor állt le 66 év működés után a nemzeti légitársaság. Az utolsó járat, az MA745-ös Helsinkiből háromnegyed tízkor landolt Budapesten. A hajdani nemzeti légitársaság utolsó vagyonelemeinek egyikét, a HA-LNA lajstromjelű, Bombar­dier CRJ–200-as repülőgépet egymillió dollárnál valamivel kevesebbért, pontosan 230 millió forintért értékesítette a Malév felszámolója - írja most a Népszabadság. De nem is az a lényeg.