Szigorú rendet tart a kormány, illetve a Fidesz kommunikációjában, politikai koordinációjában Rogán Antal. A Miniszterelnöki Kabinetiroda engedélye nélkül miniszteri interjúk sem jelenhetnek meg, de arra is ők adnak engedélyt, hogy valaki egy televíziós műsorban megszólalhasson - értékelték lapunknak a minisztérium alig több mint egy hónapos működését a tárca munkáját ismerő kormánypártiak. A politikai üzeneteket szintén Rogánék fogalmazhatják meg, amit Orbán Viktor hozzájárulásával a propagandaminisztérium hetente közvetít a tárcáknak. Ezektől nem lehet eltérni, aki önállóskodik, az "repül", és a Fidesz jóindulatát is elveszíti, aminek súlyos következményei vannak. Orbán rendszerében nem tűrik az engedetlenséget.
Kéretlenül hívja a választókat telefonon Kósa Lajos, hogy a migráció veszélyeire figyelmeztessen. Erről tegnap a Klubrádióban számolt be az egyik hallgató. Lapunk úgy tudja, a frakcióvezető akciója a Fidesz valamint a kormány legújabb menekültkvóta-ellenes kampányához kapcsolódik, bár kéretlen hívásokról eddig nem volt szó. A nyilvánosság számára persze az is csak a vs.hu értesülése nyomán derült ki, hogy a Fidesz vezető politikusai karácsonyig országszerte száz helyszínen tartanak nem nyilvános lakossági fórumokat a párt tagjainak és szimpatizánsainak. Ezeken az elmúlt évek eredményeinek ismertetése mellett a kötelező uniós betelepítési kvóta ellen kampányolnak.
Arról novemberben, a Miniszterelnöki Kabinetiroda megalakulását követően hírt adtunk, hogy a jövőben a Kormányzati Tájékoztatási Központ kezel minden központi kormányzati sajtómegkeresést. Az egyes minisztériumokhoz már csak szakkérdésekben lehet fordulni. A tárcák sajtóosztályain néhányan ugyan kommunikációs terrorról beszélnek, de csupán egymás között, mert az állását senki nem szeretné elveszíteni.
Bár a korábbi Orbán-kormányok idején is központosították a kommunikációt, ennyire mégsem voltak szigorúak a szabályok. Igaz, kormánypárti körben Rogánt hiúbbnak, ugyanakkor szolgalelkűbbnek tartják, mint azokat a politikusokat, akik korábban ezért a területért feleltek. Rogán színre lépéséig az ellenzéki sajtó sem feltétlenül volt persona non grata, a Lázár János-Giró Szász András páros vezette Kormányinfókon például a Népszava munkatársa, napilapos újságíróként az elsők között tehette fel kérdéseit. Amióta viszont a Miniszterelnökség vezetőjének Kovács Zoltán kormányszóvivő a partnere, hetente legalább egy órát kell várnunk arra, hogy sorra kerülhessünk. Sokak szerint a Miniszterelnöki Kabinetirodához igazolt kormányszóvivő főnökei utasítására cselekszik, a csütörtöki tájékoztatókon ezért ad csak nehezen szót az ellenzéki lapok tudósítóinak, de néhány internetes újság valamint a Hír Tv munkatársai sincsenek jobb helyzetben. Ez vélhetően nem a propagandaminiszter magánakciója, ő csupán azt teljesíti, amit a miniszterelnök valamint a hozzá legközelebb álló tanácsadók mondanak.
A Fidesz kommunikációját szintén Rogán irányítja, állítólag Orbán már régebben akarta, hogy legyen valaki, aki mindent kézben tart. A pártelnök-miniszterelnök ugyanis még egyszer nem akar veszíteni, azt sem szeretné, hogy a Fidesz népszerűsége akár olyan mértékben csökkenjen, mint a menekültválság előtt. Véleménye szerint ezt megfelelő politikai koordinációval, egységes kommunikációval el lehet kerülni. Erre a feladatra talán Rogán a legalkalmasabb, hiszen legfőbb ambíciója, hogy Orbán legbelsőbb bizalmasa legyen. Ennél a tárcavezető állítólag nem gondol többre, ugyanakkor a miniszterelnök lekötelezettje, ami Orbán számára a legjobb kombináció - figyelmeztettek kormányzati körből. Forrásaink szerint a migránsválság előtt elkeseredett fideszes politikusok gondolatban már a 2018-as választást is megnyerték, részben mert abban bíznak, hogy az új propagandaminisztériumnak valóban sikerül majd a párt, illetve a kormány minden hibáját megfelelő üzenetekkel elfedni. A menekültellenes kampány eddig őket igazolja.
"Nagyjából a Rákosi-korszakba viszi vissza az országot ez a rezsim", de valószínűleg ott sem fordult volna elő, hogy politikai vezetők magánszórakozásairól élőben számoljanak be a médiumok. A DK-s Varju László annak kapcsán közölte ezt, hogy az M4 december 18-án élőben közvetíti a Piliscsaba-Dunakeszi másodosztályú futsal mérkőzést, bár az MTVA szerint ennek semmi köze ahhoz, hogy Szijjártó Péter a Dunakeszi csapatát erősíti. Varju szerint egyes politikai vezetők "hatalmi tébolyban" szenvednek. Az ellenzéki politikus számára az is a Rákosi-korszakot idézi, hogy a Dunakeszi futsalcsapatának egyik meccsén hangosbeszélőn a szurkolókat arra szólították, a Fidesz odatelepült standjánál írják alá a párt kvóta ellenes petícióját.