Szolnoki Olaj;férfi kosárlabda-válogatott;Besiktas;Szaratov;Vojvoda Dávid;

2015-12-09 22:21:00

Óriási szolnoki diadal

Az orosz Szaratov és a görög PAOK Szaloniki után a török Besiktas is elvérzett Szolnokon a férfi kosárlabda Európa-kupában, ez pedig azt jelenti, hogy az utolsó forduló előtt kijelenthető: a magyar bajnok hatalmas bravúrral továbbjutott az E csoportból.

A 25 ponttal záró Vojvoda Dávid és a szerb Strahinja Milosevic (24) repítette Olaj a mérkőzés elejétől jobban játszott a remek játékosok alkotta török együttesnél, amely a második negyedben szakadt le igazán, miután a házigazda 27-18-ra megnyerte ezt a tíz percet. A Szolnok a záró etapot (21-13) is alaposan megnyomta, s így 85-67-re diadalmaskodott, ami annyit tesz, hogy az egymás elleni eredmények tekintetében is jobb a Besiktasnál. A jövő héten Szaratovban zárja a csoportkört Pót Péter, pillanatnyilag a harmadik helyen álló alakulata, s a vereség is „belefér”, hiszen a legjobb négy csapat marad talpon.

Kevésbé örömteli a soproniak szereplése a női Euroligában, hiszen a nyolcas utolsó helyén álló együttes hazai környezetben szenvedett 86-70-es vereséget a szlovák Kassától. Nem áll jobban a Győr sem a női Európa-kupában: a vetélkedés ötödik vereségét otthon szenvedte el (62-74) a belga Namur ellen.

Az E csoport többi mérkőzésén:

Zenit Szanktpetyerszburg (orosz)-Vilnius (litván) 92-84
PAOK Szaloniki (görög)-Szaratov (orosz) 104-99

A csoport állása: 1. Zenit 17 pont, 2. Szaratov 15, 3. SZOLNOK 13, 4. PAOK 12 (685-750), 5. Besiktas 12 (719-775), 6. Vilnius 11