A Telenor Magyarország kiemelten fontosnak tartja, hogy szolgáltatásai révén hozzájáruljon a társadalmi fejlődéshez és a digitális szakadék csökkentéséhez, ugyanakkor mérsékelje a termékein és szolgáltatásain keresztül fellépő kockázatokat, hogy azok előnyeit mindenki biztonságosan és felelősséggel élvezhesse. A 2013 őszén indult első Hipersuli pilot projektet a Telenor 2014-ben sikerrel zárta, ezt követően pedig megkezdte a Hipersuli digitális oktatási program előkészítését. Öt iskola 15 osztályával indul a progamja, melynek célja, hogy a mobileszközök és a mobilinternet révén segítse a korszerű, digitális oktatás terjedését.
A cég vállalta, hogy kezdetben mintegy 160 Hipernet-eléréssel felszerelt táblagépet juttat el a program idejére a budapesti, ercsi, hódmezővásárhelyi, törökbálinti és zsombói iskolákba, és szakértői révén segíti a tanárok felkészülését, valamint biztosítja a digitális oktatáshoz szükséges háttértevékenységeket. A gyermekek biztonságos internetezését elősegítendő, a Telenor vállalati önkéntes napjának keretében több mint 500 kolléga 11 iskola 31 osztályában több mint 700 diáknak tartott játékos előadást a biztonságos internetezésről, az adatvédelem fontosságáról és a digitális zaklatás megelőzéséről.
A vállalat egyik kiemelt alapértéke az átlátható és etikus működés. A korrupciós kockázatok csökkentése érdekében a Telenor 2014-ben a kollégák részére új helyi kézikönyvet vezetett be, illetve a korábbi évekhez képest még több szállítóját értékelte az etikai elveknek való megfelelés alapján. A társaság a harmadik alkalommal adta át a Telenor Etikus Vállalat Díjat, amelyet a hazai cégek tisztességes üzleti magatartást célzó programjainak elismerésére alapított a Transparency Internationallel. A nagyvállalati kategóriában a Grundfos Magyarország Gyártó Kft., a kis- és középvállalatok közül pedig a Biofilter Környezetvédelmi Zrt. nyerte el.
Második alkalommal osztotta ki a „Tények nyomában” etikus újságírói különdíjat, melyet a Telenor a korrupciómentesség és átláthatóság fontosságának fiatal generációkban történő tudatosítása érdekében alapított a Diákújságíró Egyesülettel közösen. A használt készülékek visszagyűjtése folyamatosan zajlik, 2014-es évben a Telenor 1082 kg eszközt gyűjtött vissza, tehermentesítve így a környezetet az elektronikai hulladék alól.
A Telenor 2014 májusában a Vöröskereszttől megkapta az “Év támogatója” díjat, a két szervezet együttműködése pedig a független szervezet és zsűri értékelése alapján 2014 októberében elnyerte a Magyar Adományozói Fórum “Közös értékteremtés különdíját”. 2014-ben a Telenor saját fejlesztésű, adományozást segítő okostelefon alkalmazása, az ADDODA, illetve a Vigyél Haza Alapítvánnyal 2013-ban elindított Vigyél Haza nevű tudatos kutyatartást támogató alkalmazás is további hasznos funkcióval bővült.