Marko Uljarević, az ügynökség közvélemény-kutatással megbízott igazgatója a Blic belgrádi napilapnak elmondta: május és szeptember között a kormány és az SNS elnökének népszerűsége „rettentő mértékben nőtt”.
„A Srebrenicában tett látogatás, a regionális kérdések oly módon történő felvetése, ami azt sugallta, hogy Szerbia fontos szereplővé válik a térségben, a migránsválságnak az EU-val együttműködve történő rendezése, illetve a nyilvánosságnak az a benyomása, hogy győztesen kerültünk ki a Horvátországgal való konfliktusból, mind hozzájárult a népszerűség megugrásához”, fogalmazott Uljarević.
Szavai szerint a népszerűség leginkább a fiatalok, a magasan képzettek és a belgrádiak körében növekedett jelentős mértékben, s ennek nyomán Vučić sokkal elfogadottabbá vált, mint a pártja.
Ha ma tartanának választásokat, akkor 3.300.000 szerbiai polgár venne részt, ami stabil és magas részvételi aránynak számít, mutatnak rá a közvélemény-kutatás készítői.
A legutóbbi felmérések szerint az SNS a szavazók 52 százalékának támogatását élvezné, a Szerbiai Szocialista Párt (SPS) a voksok 10 százalékát gyűjtené be, a Demokrata Párt (DS) meg a Dveri 5-5 százalékot kapna, a többi párt pedig – a nemzeti kisebbségek pártjainak kivételével – kiszorulna a parlamentből.
Amennyiben koalíciókban gondolkodunk, akkor a Szociáldemokrata Párt (SDS) és a Liberális Demokrata Párt (LDP) közösen akár a szavazatok nyolc százalékát is megszerezhetné, az SPS szövetségeseivel 12 százalékot, a Szerbiai Demokrata Párt (DSS) és a Dveri mintegy 6 százalékot, de a Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) köré szerveződők is bekerülhetnének a képviselőházba.
Uljarević szavai szerint továbbra is Vučić a legnépszerűbb politikus, függetlenül attól, hogy ezt milyen módszerrel mérik. „Például a polgárok legnagyobb része, 41 százaléka nem hisz senkinek, de 30 százalék Vučićnak hisz, és utána mindössze 4 százalék Ivica Dačićnak, a szocialisták vezérének. A többieknek még ennél is kevesebben”, jegyezte meg Uljarević.