Az ohiói nagyesküdtszék hetekig tartó meghallgatások után végül megállapította, hogy több hiba is történt, de a rendőrök nem követtek el bűncselekményt. A legfőbb hiba az volt, hogy a diszpécser a kiküldött rendőröket nem tájékoztatta arról, hogy a fegyverrel fenyegetőző illető valószínűleg kiskorú, s arról sem, hogy a fegyver feltehetőleg nem igazi. A 911-es vészhívás alapján azt azonban részletesen elmondta, hogy a gyerek milyen ruhát viselt. A fiúnál egy 45-ös félautomata kézifegyver másolata volt, amelyet csakugyan nehéz megkülönböztetni egy igazi puskától.
Tamir Rice szülei polgári pert indítottak, s azt követelték, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium is vizsgálja meg az ügyet. A nagyesküdtszéki döntés kihirdetése után a közösségi médián tüntetésekre szólított fel a „Black Lives Matter” (A feketék élete számít) polgárjogi mozgalom.
A túlzott rendőri erőszak miatt egyébként is feszült a helyzet, miután Chicagóban két napja a rendőrség lelőtt egy 19 éves diákot, s véletlenül egy 55 éves, ötgyerekes nő is áldozatul esett. Quintonio LeGrier baseball ütővel fenyegette az apját, ezért hívták ki a rendőrséget, az egyetemista mentális problémákkal küszködött. Az újabb rendőri túlkapás miatt megszakította kubai nyaralását és hazarepült Chicago polgármestere, Rahm Emanuel. A polgármester, Barack Obama korábbi fehér házi személyzeti főnöke lemondását már hosszabb ideje követelik a rendőri erőszak kirívó esetei miatt.