FC Barcelona;Király-kupa;Luis Enrique;Neymar da Silva;

2016-01-04 06:53:00

Rasszista rigmusokkal illették Neymart

Hiába szerzett a 2005-ös esztendő folyamán rekord számú találatot az FC Barcelona, az év első találkozóján egy árva gólra sem volt képes Luis Enrique együttese a városi rangadón, az Espanyol pályáján, igaz, egyet sem kapott. A két együttes tíz napon belül háromszor találkozik egymással, legközelebb szerdán néznek farkasszemet a Király-kupában.

Luis Enrique, az FB Barcelona trénere mindenesetre a szombati összecsapás előtt kiemelte, számára a bajnoki prioritást élvez, ezért a legjobb 11-ét küldte pályára. Az első félidőben némi szerencsével megszerezhette volna a vezetést, miután Messi szabadrúgása a kapufán csattant, de az Espanyol is közel állt a gólszerzéshez egy szöglet után. A második félidő elején Luis Suárez találta el a lécet, ám a győztes gólt nem sikerült megszerezni. Ez azért is érdekes, mert tavaly szeptemberben a Real Madrid hatszor talált be Barcelonában az Espanyol kapujába, akkor Cristiano Ronaldo mesterötöst ért el. Az a statisztikai adat is bizonyítja, hogy a Barca gyengébb napot fogott ki: csak két kaput eltaláló lövése volt.

A meccsnek még lehet folytatása. A Barcelona klasszisát, Neymart rasszista rigmusokkal illették az első félidőben. Luis Enrique a meccs utáni sajtóértekezletén nem akart kitérni erre. „Engem csak az érdekel, mi történt a pályán” – jelentette ki. A katalán együttes korábbi elnökségi tagja, Toni Freixa azonban a Twitteren reményét fejezte ki, hogy az eset bekerült a játékvezető jegyzőkönyvébe. Élesen bírálta a hazai drukkereket Iniesta is, aki szerint a Camp Nouban ilyen elképzelhetetlen lenne. Kihasználta a Barcelona botlását az Atlético Madrid, amely ugyan ezúttal sem rukkolt elő lenyűgöző játékkal az utolsó helyen álló Levante ellen, de hozta a kötelezőt: a nap egyetlen gólját Teye szerezte, ezzel az élre lőtte a Manchester Uniteddel hírbe hozott Diego Simeone együttesét.

Primera DIvisión, 18. forduló. Espanyol-Barcelona 0-0, Atlético-Levante 1-0, Málaga-Celta 2-0, Vallecano-Real Sociedad 2-2, Betis-Eibar 0-4, Granada-Sevilla 2-1.

Az élcsoport. 1. Atlético Madrid 41, 2. Barcelona 39, 3. Real Madrid 36.