Női kézilabda BL;győri győzelem;

2016-01-09 19:19:00

Női kézilabda BL - Fontos győri győzelem

A Győri Audi ETO KC hazai pályán kitűnő védekezéssel 22-20-ra legyőzte a címvédő montenegrói Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati nyitányán.

Női BL, középdöntő, 1. forduló:
2. csoport:
Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 22-20 (13-11)

A 2013-ban és 2014-ben BL-győztes győriek nem számíthattak két alapemberükre, Tomori Zsuzsannára és Görbicz Anitára. Mindketten a decemberi, dániai vb-n sérültek meg, előbbi ráadásul az idény teljes hátralévő részét kénytelen kihagyni. Részben az ő pótlásukra érkezett kölcsönbe az olimpiai, világ- és Európa-bajnok norvég Ida Alstad.
A kétszeres BL-győztes (2012, 2015) és egyszeres BL-döntős (2014) montenegrói csapat két góljával indult a rangadó, a hazaiak a 8. percben tudtak egyenlíteni. Az ETO először a 12. percben vezetett.
Feltűnő volt, hogy a Podgorica védelme most nem volt olyan félelmetes és brutális, mint az elmúlt idényekben. Így aztán a beállós norvég Lökét sikerült sokszor megjátszani, ráadásul még emberhátrány alatt sem kapott gólt a Győr. A 20. percben már 9-6 volt az állás. A szünet előtt ugyan még egyenlített a Buducnost (10-10), ám a pihenő előtti hajrá a hazaiaké volt.
A folytatásban a védelmek jól zártak, alig esett gól, és állandósult a két-három gólos előny. Emberhátrány alatt még jobban összpontosítottak a hazaiak, és a 40. percben már 16-12-re vezettek. A norvég Grimsbö változatlanul remekelt a kapuban, esélye sem volt a címvédőnek a felzárkózásra. A két sztár, a korábban éppen az ETO-t erősítő Bulatovic, valamint a decemberi vb legjobbjának megválasztott román Neagu sem tudott erőt adni a Podgoricának.
A hajrában ismét emberelőnybe került a Győr, amelynek taktikus játékkal sikerült megőriznie a vezetést, és vele együtt begyűjteni a fontos két pontot.
A Győr jövő vasárnap a svéd Sävehof vendége lesz.

később:
Vardar Szkopje (macedón)-CSM Bucuresti (román) 17.30
vasárnap:
Midtjylland (dán)-Sävehof (svéd), Ikast 17.00
korábban:
1. csoport:
Rosztov Don (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-21 (13-11)
később:
Larvik (norvég)-Thüringer HC (német) 18.30
vasárnap:
Baia Mare (román)-Fleury Loiret (francia), Nagybánya 17.00

A középdöntő február végén zárul, a két hatos csoport legjobb négy helyezettje keresztbejátszik az áprilisi negyeddöntőben, s a párharcok győztesei jutnak a május 7-8-i budapesti Final Fourba.