Hírügynökségi jelentések szerint a rendőrség három helyszínen is bizonyítékokat keresett az úgynevezett „Damaszkusz Manőver” keretében. A három férfit, az 1988-as születésű N. S-t, az 1960-ban született A. M-et, illetve az 1989-ben született Dz. V-t azzal is vádolják, hogy illegálisan hoztak létre, illetve csatlakoztak paramilitáris egységekhez. Boszniában két hónapja emelték a legmagasabbra a terrorkészültség szintjét. Denis Zvizdic, Bosznia-Hercegovina miniszterelnöke akkor kijelentette, nem engedik meg azt, hogy bárki is veszélyeztesse az ország biztonságát.
A boszniai iszlám veszélyre egyre több politikus hívja fel a figyelmet. Sredoje Novic polgári ügyekért felelős miniszter 2015 elején a terrorizmus puskaporos hordójának nevezte az országot. Állítása szerint a boszniai hírszerzésnek már öt évvel ezelőtt voltak információi arról, hogy szélsőségesek be akarnak szivárogni a hatalmi szervekbe, de a hatóságok semmit nem tettek. A boszniai Tájékoztatási és Biztonsági Hivatal igazgatója arra figyelmeztetett, hogy az országban körülbelül 3 ezer potenciális terrorista tartózkodik.
Milorad Dodik, a boszniai Szerb Köztársaság elnöke nemrégiben úgy vélte, országszerte mintegy 3400 kisebb passzív terrorcsoport lehet az országban, s ezek arra várnak, hogy terrorakciót hajthassanak végre. Dodik azt állította, a lakosság arányát tekintve Bosznia-Hercegovinából és Koszovóból mentek el a legtöbben a szíriai harctérre, hogy a szélsőséges eszmékért harcoljanak. Dragan Lukac, a boszniai Szerb Köztársaság belügyminisztere elmondta, hogy a belügyi szervek adatai szerint néhány száz boszniai állampolgár harcol Szíriában, 40-50 pedig már visszatért a harctérről, és "a szélsőséges ideológiákat is magával hozta".