7-en a 7-ről;Simicska Lajos;oszlopháború;

2016-01-16 06:07:00

7-en a 7-ről - Ön mit írna fel Simicska oszlopára?

Arató András, Klubrádió

1.Emlékezzünk: miután tavaly a megfelelő elvtársak tulajdonába kerültek a kandeláberes hirdetőtáblák, ezek közúti veszélyeztető tulajdonságai rendeleti úton megszűntek. 2. Simicska cége bizonyára teljesítette azon szerződésekben vállalt kötelezettségeit, amelyek minimum amorálisak. Tehát a szerződés felbontása beismerő vallomásnak tekinthető. 3. A fölirat egyébként így nézne ki: „Oszlopot vissza nem adunk! De hogy ki és kinek?” 4. Esetleg: „Azé az oszlop, aki megműveli! És éljen Tao Ce Tung!”

Avar János, újságíró

Korszerűsítve a bibliai történetet a falon lévő írásról, kiíratnám az oszlopokra, hogy „megmérettél és könnyűnek találtattál”. Csak így, magyarul, hogy ne kelljen várni a megfejtő Dániel prófétára. S hogy aztán egyszerre törhesse fejét az oszlop tulaja és az oszlop döntögetője: vajon melyikükre értendő? Miközben a járókelők többsége alighanem mindkettőre értené. S örülne is annak, hogy végre-valahára megjelent az írás az oszlopon.

Bolgár György, rádiós újságíró

Éljen Orbán, éljen a Párt! Orbánnal, a néppel egy az utunk. Országunk nem rés, hanem erős bástya a brüsszelizmussal folytatott harcban. Éljen bölcs vezérünk, népünk tanítója, minden dolgozó ember szeretett édesapja! Tiéd az ország, magadnak építed.

Farkasházy Tivadar, Hócipő

Viktor! Nem hallottál Sámsonról? Ha nem, kérdezd meg Lőrinc szomszédodat, ő még nálad is olvasottabb. Egykori szobatársad, Lajos.

Friss Róbert, újságíró

Orbán, takarodj!

Horváth István, hírlapíró

Simicska Úr! Kérem írja rá oszlopaira újra és újra, hogy mi a véleménye régi barátjáról, a mi miniszterelnökünkről.

Veress Jenő, a Népszava főmunkatársa

Lópici Gáspár óta tudjuk, hogy a plakát az utca hírmondója. Kínában Mao Ce-tung is a tacepaót tette meg a kulturális forradalom, a politikai harc egyik fő eszközévé – a szórakoztatástól a durva személyes kritikáig. Ha valakit tacepaón ért politikai támadás, az a karrierjének a végét jelenthette. A tacepaók az 1978-ban induló új demokratikus mozgalmak idején is terjedtek, amikor ellenzéki és emberi jogi aktivisták kezdték használni. Azt hiszem, vannak még távlatok a hirdetőoszlopok előtt.