Real Madrid;Sevilla;spanyol labdarúgó-bajnokság;Málaga;Kevin Gameiro;

2016-01-18 07:00:00

Real Madrid-gála

Andalúz rangadóval kezdődött a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulója, amelyen a Sevilla fogadta a kiesés ellen küzdő, de szebb napokat is megélt Málagát. Bár az összecsapás során a kék-fehér mezes vendégek birtokolták többet a labdát, egy remek kétperces periódusnak köszönhetően a hazaiak 2-0-s előnyre tettek szert az első félidő végén, mindkét esetben Kevin Gameiro volt eredményes a vörösöknél.

A második félidőben góllá is érett a Málaga fölénye, de Charles találata csupán a szépítésre volt elég. Azonban egy rangadó még Spanyolországban sem múlik el balhé nélkül. A Marca jelentése szerint a mérkőzés előtt csaknem összecsaptak a két csapat szurkolói, az akciót a rendőrség akadályozta meg. A lap közlése alapján a rendfenntartó szervek nyolcvan huligánt vettek őrizetbe a találkozót megelőzően.

A szombati játéknap legfordulatosabb mérkőzése mégis a sereghajtó Levante vendégjátéka volt Vigóban. A Celta már 3-0-ra is vezetett a második félidő közepén, ám a valenciai alakulat izgalmassá tette a végét, ám a Nolito nélkül felálló galíciaiak 4-3-ra behúzták a meccset, tapadva a még Bajnokok Ligája-selejtezőt érő pozícióban elhelyezkedő Villarrealt, amely gól nélküli döntetlent játszott a Betisszel. Az immár a francia Zidane által felkészített Real Madrid ezúttal is gálázott, ugyanis már szűk negyed ór elteltével 3-0-ra vezetett a Gijón ellen. Az első felvonást követően 5-0-t mutatott a Bernabéu-stadion eredményjelzője, melyen a gólszerzők helyén ez virított: Bale, Ronaldo, Benzema, Ronaldo, Benzema. A vége 5-1 lett.

La Liga, 20. forduló

Sevilla-Málaga 2-1, Celta Vigo-Levante 4-3, Villarreal-Betis 0-0, Real Sociedad-Deportivo 1-1, Valencia-Rayo Vallecano 2-2, Real Madrid- Gijón 5-1, Las Palmas-Atlético Madrid 0-3 Getafe-Espanyol 3-1,az Eibar-Granada összecsapást hétfőn rendezik (20.30).

Az élcsoport: 1. Atlético Madrid 44 pont (19 mérk.), 2. Real Madrid 43, 3 Barcelona 42 (18)