Real Madrid-gála

Andalúz rangadóval kezdődött a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulója, amelyen a Sevilla fogadta a kiesés ellen küzdő, de szebb napokat is megélt Málagát. Bár az összecsapás során a kék-fehér mezes vendégek birtokolták többet a labdát, egy remek kétperces periódusnak köszönhetően a hazaiak 2-0-s előnyre tettek szert az első félidő végén, mindkét esetben Kevin Gameiro volt eredményes a vörösöknél.

A második félidőben góllá is érett a Málaga fölénye, de Charles találata csupán a szépítésre volt elég. Azonban egy rangadó még Spanyolországban sem múlik el balhé nélkül. A Marca jelentése szerint a mérkőzés előtt csaknem összecsaptak a két csapat szurkolói, az akciót a rendőrség akadályozta meg. A lap közlése alapján a rendfenntartó szervek nyolcvan huligánt vettek őrizetbe a találkozót megelőzően.

A szombati játéknap legfordulatosabb mérkőzése mégis a sereghajtó Levante vendégjátéka volt Vigóban. A Celta már 3-0-ra is vezetett a második félidő közepén, ám a valenciai alakulat izgalmassá tette a végét, ám a Nolito nélkül felálló galíciaiak 4-3-ra behúzták a meccset, tapadva a még Bajnokok Ligája-selejtezőt érő pozícióban elhelyezkedő Villarrealt, amely gól nélküli döntetlent játszott a Betisszel. Az immár a francia Zidane által felkészített Real Madrid ezúttal is gálázott, ugyanis már szűk negyed ór elteltével 3-0-ra vezetett a Gijón ellen. Az első felvonást követően 5-0-t mutatott a Bernabéu-stadion eredményjelzője, melyen a gólszerzők helyén ez virított: Bale, Ronaldo, Benzema, Ronaldo, Benzema. A vége 5-1 lett.

La Liga, 20. forduló

Sevilla-Málaga 2-1, Celta Vigo-Levante 4-3, Villarreal-Betis 0-0, Real Sociedad-Deportivo 1-1, Valencia-Rayo Vallecano 2-2, Real Madrid- Gijón 5-1, Las Palmas-Atlético Madrid 0-3 Getafe-Espanyol 3-1,az Eibar-Granada összecsapást hétfőn rendezik (20.30).

Az élcsoport: 1. Atlético Madrid 44 pont (19 mérk.), 2. Real Madrid 43, 3 Barcelona 42 (18)

Frissítve: 2016.01.17. 21:58

Wayne Rooney döntött

2016.01.18. 06:58
FOTÓ: Alex Livesey/Getty Images
Felfokozott hangulatban várták az angol labdarúgás legnagyobb rangadóját a szurkolók. Az elmúlt hetekben a Manchester United nem szerepelt valami fényesen, így Liverpoolban joggal érezhették úgy a drukkerek, hogy most végre elkaphatják az örök ellenlábast, attól függetlenül, hogy a vörösök sérült-listája igen hosszúra nyúlt, aminek köszönhetően a kispadon ismét több utánpótlás korú játékos foglalt helyet, Bogdán Ádám azonban ismét kikerült a meccskeretből, ahogyan a hétközi, Arsenal elleni összecsapáson is.

A mérkőzésen a hazaiak teljesítettek jobban, több próbálkozásuk is volt ellenfelüknél, igaz a United játékosai többet birtokolták a labdát. Mikor a fanatikusok kezdték elkönyvelni, hogy gól nélküli döntetlennel zárul az összecsapás, Wayne Rooney betalált, megdöntve Thierry Henry egy csapatban szerzett gólcsúcsát, hiszen ez volt a csapatkapitány 176. találata manchesteri mezben. Sikerével az MU feljött az 5. pozícióba a tabellán, lerázva magáról a Liverpoolt, amely csupán a 9. helyet foglalja el.

A forduló legnagyobb meglepetését a Leicester produkálta, amely csupán döntetlent ért el a sereghajtó Aston Villa vendégeként. A rókák Jamie Vardy találatával szerezték meg a vezetést a Villa Parkban, amelyet követően Rijad Mahrez akár büntetőből is eredményes lehetett volna, ám nem sikerült betalálnia a kapuba. Ez végzetes hiba volt, hiszen Rudy Gestede góljával a 75. percben egyenlíteni tudtak a házigazdák, így az idei meglepetéscsapat pontot hagyott Birminghamben.

Premier League, 22. forduló. Tottenham-Sunderland 4-1, Manchester City-Crystal Palace 4-0, Chelsea-Everton 3-3, Bournemouth-Norwich 3-0, Southampton-West Bromwich 3-0, Newcastle-West Ham 2-1, Aston Villa-Leicester 1-1, Liverpool-Manchester United 0-1, Stoke-Arsenal 0-0,

Az élmezőny: 1. Leicester 44 pont, 2. Manchester City 43 (43-21), 3. Arsenal 43 (37-21).

Frissítve: 2016.01.17. 21:53

Papírforma Grúzia ellen, kezdődhet az Eb

2016.01.18. 06:56
Nagy Viktorék magabiztosan nyertek FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/AL BELLO
Sportági sajátosság, hogy a valódi izgalmak a legjobb nyolc között kezdődnek a férfi vízilabda Európa-bajnokságon, ahol a „nagyok” magától értetődően intézik el a „kicsiket”. Akár kritikusabban is fogalmazhatnánk a nyolcaddöntőket illetően, mert – a lapzártánkig befejeződő – egyetlen párharc sem tartogatott izgalmakat.

Az olaszok 14, a spanyolok 11 góllal verték Törökországot, illetve Máltát, a horvátok 16-9-re elintézték Hollandiát, és az erőviszonyokat ismerve fel sem vetődhetett, hogy a mieink esetleg megszenvednek Grúzia ellen. Nem is tették, tudniillik a lelkes, ám a képességek terén meglehetősen szerény rivális csak minimális ellenállást tanúsított.

A tegnapi találkozóra aligha érdemes sok szót vesztegetni, Benedek Tibor válogatottja két 4-1-es negyeddel kezdett, s ettől kezdve edzésként tekinthetett a kontinenstorna nyolcaddöntőjére. A záró etap végén 14-3-at mutatott az eredményjelző, ami annyit tesz, hogy a mieink készülhetnek az éles bevetésre. A folytatásban ugyanis már olyan csapat vár a magyarokra, amely tud vízilabdázni – a grúzokkal ellentétben a horvát ilyen.

Ami a szerbiai Európa-bajnokság női vetélkedését illeti, annyiból hasonló a képlet, hogy a magyar menetelésnek szakmailag nehezen értékelhető, hogy azt ne mondjuk, mosolyogtató állomásai is vannak: a törökök elleni 27-1 után Portugáliát 25-0-ra verték Bujka Barbaráék… Borítékolható, hogy ma délután nem lesz ekkora különbség, hiszen a mieinkhez hasonlóan három győzelemmel és egy vereséggel álló oroszok jönnek (17.15, tv: M4 Sport).