Australian Open;Babos Tímea;

2016-01-18 13:20:00

Babos a legjobbak között az Australian Openen

Babos Tímea nagy csatában, szetthátrányból fordítva legyőzte a brit Heather Watsont a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában, így bejutott a legjobb 64 közé.

A világranglistán 60. Babos - a főtáblás küzdelmek egyetlen magyarja - negyedszer próbálkozik az év első Grand Slam-tornáján, s most először sikerült túljutnia a nyitókörön. A hétfői meccs 70 percig tartó első játszmájában fej fej mellett haladtak a felek, majd a rövidítésben a WTA rangsorában jelenleg 79. rivális koncentrált jobban. A második felvonásban a 23 éves Watson 4:4 után elvette Babos adogatását, a 22 esztendős magyar teniszező azonban visszabrékelt, fordított, majd egy újabb brékkel 46 perc alatt kiegyenlítette a játszmaállást.

A döntő szettben Babos 3:2-nél sokadik bréklabdáját értékesítve 4:2-re ellépett, de ezután brékek sorozata következett, s a magyar játékos 5:4-es vezetésénél Watson adogathatott. Ekkor ugyan elmaradt az újabb brék, de 5:5 után Babos jobban összpontosított, így végül 2 óra 47 perc alatt a maga javára fordította a mérkőzést.

A két játékosnak ez volt az ötödik egymás elleni találkozója, s Babos most 3-2-re szépített. A soproni teniszező következő ellenfele a világranglistán 13., 12. kiemelt svájci Belinda Bencic lesz. Babos párosban is érdekelt Melbourne-ben, a szlovén Katarina Srebotnik oldalán indul.