Telekom;Ákos;Telekom-botrány;Kovács Ákos;

2016-01-21 13:01:00

Kiderült, mekkorát "ütöttek" a Telekomon Rogánék

Egy havonta nagyjából 50 ezer forint értékű mobilnet-előfizetést mondott fel az Ákos-ügy miatt a Magyar Telekommal a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda - írta meg a HVG.

A kormány korábbi utasításának megfelelően december 31-ével felbontotta a Magyar Telekommal kötött mobilinternet-szerződését a Rogán-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda – derült ki a tárca szerződéseiről ezen a héten közzétett táblázatból.

A határozatlan időre szóló előfizetés nettó értéke mindössze 50 720 forint volt havonta, és még a kabinetiroda elődje, a Miniszterelnökség köthette 2013 augusztusában.

Aránylag csekély értéke ellenére ez volt a tárca legnagyobb mobilnet-szerződése, a 2013 áprilisa óta élő Vodafone-előfizetés havi nettó összege ugyanis csak 25 ezer, a 2014 januárja óta élő Telenor-szerződés értéke pedig 45 ezer forintra rúg havonta.

Ahogy lapunk is beszámolt róla, a Telekom néhány hete bontott szerződést Ákossal, mivel szerintük nem összeegyeztethető a vállalat szellemiségével az énekes Echo Tv-nek tett nyilatkozata, amelyben többek közt arról beszélt: "a nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak". A telekommunikációs cégnek először Lázár János ment neki a Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter "ízlés- és véleménydiktatúrának" nevezte amit a "Telekom megengedett magának". Hozzátette, "pont egy német cégnek tudnia kellene, hogy mi az a diktatúra".

Ezt követően Kovács Zoltán kormányszóvivő bejelentette, hogy utasították a minisztériumokat és a háttérintézményeiket, hogy bontsák fel mobilinternetes előfizetői szerződésüket a Telekommal. Az ügy kapcsán megszólalt a kormányfő is; a brüsszeli EU-csúcsról Orbán Viktor azt üzente, hogy az Ákos-botrányban érdektelen az alkotó személye, illetve a szerződő fél: "a kormánynak kötelessége lehetővé tenni, hogy akkor is elmondhassa a véleményét, ha azzal valaki nem ért egyet, ez szólásszabadság kérdése". A miniszterelnök szerint a fő kérdés az, hogy egy Magyarországon működő nagy nemzetközi cég megbüntethet-e valakit azért, mert nem tetszik neki a véleménye.