Kívülről úgy látszik, hogy Farkas saját embereit ültette be a vezető helyekre, jó példa erre Berényi, aki fideszes országgyűlési képviselőtársa volt - jelezte Hadházy, és ez "semmi jót nem jelent a jövőre nézve". Ismert: a Híd a munka világába nevű foglalkoztatási szövetkezet az ország leghátrányosabb területein élő, többségében roma munkavállalók gazdasági és szociális felzárkózását jelölte meg céljaként, ám most az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) tizenkét ügyben vizsgálódik. Összesen 860 millió forint kétes kifizetésről van szó, a túlzónak tartott bérkifizetések jócskán meghaladják a 700 millió forintot. Az Emmi állítja, hogy a szabálytalanságok a Híd a munka világába projekt részeként lefolytatott beszerzési, közbeszerzési eljárások hibáiból és hiányosságaiból erednek, valamint abból, hogy nem tűnik elfogadhatónak az elkészült tanulmányok ár-érték aránya.
A RomNet több szövetkezeti tagtól és ORÖ-s képviselőtől úgy értesült, hogy Farkas Flórián már korábban, írásban lemondott elnöki posztjáról. Azt, hogy az elnök és bizalmi emberei is távoztak a foglakoztatási szövetkezetből, több ORÖ-s képviselő is úgy értékelte a lapnak, hogy „menekülnek, mint patkányok a süllyedő hajóról”.
Azért érdekes, ami a Híd a munka világa körül történik, mert így az egész ország láthatja mire képes a Fidesz, ha szorul - hangsúlyozta az LMP-s politikus. Hadházy szerint Farkas politikai karrierje véget ért, pártja csak arra használja, hogy eltüntessen minden nyomot, de ahogy ezt a munkát befejezte elengedik a kezét, és elkezdődhetnek ellene a büntetőeljárások.
Eddig még senki sem tudott bizonyítani semmit a Farkas Flórián körüli ügyekből - mondta Lázár János, a tegnapi Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint Farkas lemondása nem jelenti azt, hogy a kormány romapolitikája megbukott.