Az ügy szóba került a tegnapi kormányinfón is, ahol arra az újságírói kérdésre, hogy az Eximbank miért nem hajlandó nyilatkozni arról, hogy a GB & Partners érte el a legjobb eredményt a pályázaton, Lázár János kancelláriaminiszter azt válaszolta, hogy az Eximbank helyesen járt el, amikor nem adott részletes információkat, ugyanis ezt a banktitok vádelme érdekében tette. Sajtóértesülések szerint a GB & Partners-t erős szálak kötik Rogán Antal miniszterhez. A Figyelő hetilap csütörtöki száma azt írta, hogy információi szerint december 18-án döntöttek a pályázatról, és kiértesítették a pályázókat. Urbán Zoltán az állami tévében elmondta, hogy a pályázat kiírását öt hónap előkészület előzte meg: sikeres és kudarcos magyar alapkezelőkkel is tárgyaltak. A pályázat feltételeinek kilenc alapkezelő felelt meg, nyolcan megvették a csomagot, négyen be is adták, és az Eximbank a legjobb feltételeket nyújtóval kezdett el tárgyalni - állította az állami pénzintézet vezérigazgatója.
Az esetről elsőként az Index számolt be. A lap által megkérdezett hozzáértők szerint a pályázat olyan jegyeket visel magán, mintha azt az egyik szereplőre szabták volna. A kiírás alapján ugyanis nagyon úgy tűnik, hogy a GB & Partners a legesélyesebb a győzelemre.
A sajtóban megjelent vélekedések szerint érdekes, hogy az Eximbank vezérigazgató-helyettese nem más, mint az a Puskás András, aki Rogán Antal helyettese volt még annak V. kerületi polgármester korában, és nem mellesleg szomszédja is a Pasa Park néven ismert luxuslakóparkban. A GB & Partners egyik tulajdonosának, Gubicza Ágostonnak élete párja pedig Rogán Antal első felesége, Sonnevend Andrea. A cég igazgatóságának másik tagja, Boris Mihály Róbert egyébként szintén a Pasa Parkban lakik. A pályázat feltehetően a jogszabályoknak megfelelően zajlott le, de sokan kíváncsiak arra, ki is valójában a nyertes?
Az Eximban vezérigazgatója az interjúban megerősítette, hogy korábban adtak hitelt piaci feltételekkel, jogszerűen arra is, hogy Andy Vajna (Vajna András György) megvegye TV2-csoportot, illetve a Garancsi István és Scheer Sándor tulajdonában álló Market Építő Zrt. nagyszabású ingatlanvásárlását is kölcsönnel segítették. A Figyelő említi még Csányi Sándor százhalombattai hulladékhasznosítójának finanszírozását is.