Ahogy lapunk is beszámolt róla, a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága első fokon elutasította a Megapolis Media Zrt. változásbejegyzési kérelmét. Simicskáék azt próbálták elérni, hogy jegyezzék be a Megapolist a TV2 Media Group Holdings Kft. tulajdonosaként, míg a korábbi ügyvezetőket töröljék.
A cégbíróság döntése ezzel megerősítette, hogy a TV2 Media Group Holdings Kft. tulajdonosai Yvonne Dederick és Simon Zsolt, akik egyúttal a társaság ügyvezetői is. A két tulajdonos kijelenti, hogy a Magyar Broadcasting Co. Kft.-vel jogszerűen megkötött tranzakció lezárult, és a TV2 Média Csoport Kft. televízióadó új tulajdonosa a Magyar Broadcasting Co. Kft.
A Népszabadság szerint a cégbíróság indoklása az volt, hogy a Megapolis Media Zrt. az október közepe óta folyó eljárás, jogi vita során nem tudta egyértelműen bizonyítani, hogy jogában áll a nevére venni a tévétársaságot, valamint hogy nem jelezték időben, hogy megsértették a jogaikat.
A cégbíróság tízoldalas végzésében hosszan taglalta, milyen bizonyító erejű dokumentumokra lenne szükség ahhoz, hogy Fonyó kérését el lehessen fogadni. Bár a végzés egy szikár jogi szöveg, kiolvasható belőle az eljáró bíró kritikája. Vágó Imre szóvá tette ugyanis, hogy Fonyóék nem léptek időben: ha a TV2 mögötti cégháló 2014-es átszabásakor pereltek volna, akkor most a cégbíróságnak is lenne kapaszkodója az ügyben, e nélkül a bíró szerint tehetetlen - olvasható a lapban.
Mindeközben a Napi.hu a kormany.hu-n elérhető szerződéses adatokból azt derítette ki, hogy tavaly a Miniszterelnökség és az NGM 375 millió forint értékben kötött műsorszámok előállítására és sugárzására szerződéseket a TV2 Média Csoport Kft.-vel. A miniprogramok, stúdióbeszélgetések, miniportrék és kisfilmek gyártására és sugárzására összesen bruttó 180 millió forint értékben, A munkahelyi egészség és biztonság fejlesztése, a munkaügyi ellenőrzés fejlesztése című program kampányfilmjeinek bemutatására pedig 194,8 milliót hagyott ott a két tárca - írta a portál.
Andy Vajnáék január 3-án jelentették be, hogy lezárult a TV2 megvásárlása, a csatorna élére pedig kinevezték Dirk Gerkenst. A Magyar Broadcasting Co. Kft. beadta a bejegyzési kérelmét, néhány nappal később pedig már ő lett a TV2 Média Csoport Kft. új tulajdonosa a cégbíróság döntése nyomán.
Ezután Simicskáék keresetet nyújtottunk be Andy Vajna tulajdonjogának bejegyzése ellen. Óvári Győző, a Megapolis Media Zrt.-jének ügyvédje január 20-án kifejtette lapunknak, a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága azért utasította el kérelmüket, mert azt csak olyan esetben lehet beadni, amikor a testület még nem jegyezte be a változásokat: Simicska Lajos köre pedig Vajna bejegyzése után 5 órával adta be a kérelmet, így azt a bíróság formai hiba miatt elutasította. A filmügyi kormánybiztos Magyar Broadcasting Co. Kft.-jét január elején jegyezték be a TV2-t üzemeltető TV2 Média Csoport Kft.-be. Óvári szerint érdekes, hogy ugyanaz a bíró fogadta el másfél nap alatt Vajna kérelmét, aki az ő beadványukat hónapok óta nem bírálta el, pedig "ugyanannyi papírt" adtak be.
Decemberben a Népszava is megírta: csaknem hétmilliárd forintos hitelt kapott az állami tulajdonú Eximbanktól Andy Vajna cége a TV2 megvásárlására - ez a cég nyilvános cégbíróságai irataiból derült ki. Ennek kapcsán a filmügyi kormánybiztos a Népszabadságnak adott interjúban azt mondta, nincs mögötte állami támogatás, szigorú feltételekkel és piaci kamatozással kapott hitelt, továbbá cáfolta, hogy egy másik állami bank, az MKB is beszállt volna a finanszírozásba. Kérdésünkre, miként teremtette elő a 18-20 milliárdosra becsült vételárat, Vajna azt felelte: A vételár üzleti titok. Az ügyletet saját tőkéből és egy több bankból álló konzorcium közreműködésével finanszíroztam.