Fucsovics győzött Szófiában

Fucsovics Márton két játszmában legyőzte a kazah Alekszandr Nyedovjeszovot a 463 ezer euró (144,6 millió forint) összdíjazású keménypályás szófiai tenisztorna selejtezőjének szombati első fordulójában.

A világranglista 194. helyén álló magyar 7:6 (7-2), 6:2-re nyert a 165. helyen rangsorolt, ukrán származású riválisával szemben. Fucsovics ellenfele a főtáblára kerülésért a világranglista 145. helyén álló olasz Thomas Fabbiano lesz vasárnap délelőtt.

Befejezi pályafutását a magyar pólósok nagy ellenfele

2016.01.30. 17:59
FOTÓ: Srdjan Stevanovic/Getty Images
Befejezi vízilabda-pályafutását Nikola Janovic, a montenegrói válogatott oszlopos tagja.

A kiváló pólós pénteken sajtótájékoztatón jelentette be döntését, amely azzal együtt váratlan, hogy Janovic 35 esztendős, mivel a világversenyeken rendre, így legutóbb a januári, belgrádi Európa-bajnokságon is a kontinenselső szerbek mögött ezüstérmes, az elődöntőben éppen a magyar együttes ellen győztes montenegrói csapat egyik legfőbb erősségének bizonyult.

A belgrádi ezüstéremmel Montenegró kijutott a riói olimpiára. Nikola Janovic már a jugoszláv, majd a szerb-montenegrói közös csapatnak is tagja volt, legnagyobb sikereként 2005-ben világbajnok, 2001-ben és 2008-ban Európa-bajnok volt, s két alkalommal - 2005, 2009 - világligát nyert csapatban is játszott. 2013-ban őt választották meg hazája legjobb férfi sportolójának.

A vízilabdás bejelentéséről hírt adó nemzetközi sportági honlap, a waterpoloworld megemlítette, hogy Janoviccsal szinte egyidőben, szerdán jelentette be idényvégi visszavonulását a háromszoros magyar olimpiai bajnok, Biros Péter is.

Vadócz Krisztián új csapatnál folytatja

2016.01.30. 16:06
FOTÓ: Lars Ronbog/FrontzoneSport/Getty Images
Az ausztrál élvonalban szereplő Perth Glory labdarúgócsapatában folytatja pályafutását Vadócz Krisztián.

Az ausztrál klub honlapjának szombati közleménye szerint a 30 éves középpályás már átesett az orvosi vizsgálatokon, s új csapatában jövő vasárnap, a Wellington Phoenix elleni bajnoki meccsen mutatkozhat be.

A negyvenszeres válogatott Vadócz a Perth Glory - és az ausztrál bajnokság - második magyar légiósa, ugyanis a Videoton FC tavalyi bajnokcsapatának kapitánya, Sándor György is ezt az együttest erősíti.

A kispesti nevelésű Vadócz eddigi karrierje során már megfordult a francia Auxerre, a skót Motherwell, a holland NEC Nijmegen, a spanyol Osasuna, a dán Odense, az indiai Pune City és a svájci Grasshoppers csapatában is. Legutóbb a spanyol másodosztályú Deportivo Alavés játékosa volt, de szerdán közös megegyezéssel szerződést bontott, mert mindössze háromszor lépett pályára, akkor is csereként. A Perth Glory 16 forduló után a tízcsapatos ausztrál élvonal hetedik helyén áll.