Infarktusközelben Dárdaiék

2016.02.01. 06:53
Kleinheisler jól szállt be FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/STUART FRANKLIN BONGARTS
Igazán különleges volt a Werder Bremen elleni idegenbeli mérkőzés Dárdai Pál számára, hiszen egy évet zárt le berlini edzői pályafutása során. Pénteken lesz ugyanis egy esztendeje annak, hogy a magyar szakvezetőt, az akkor még a magyar válogatott szakmai munkáját irányító Dárdai Pált ültették le a kispadra. A magyar trénernek meg kellett törnie a brémai átkot, hiszen a Weser Stadionban a hazaiak nyerték meg az utolsó hét bajnokit. A zöldek amúgy is jó formában vannak, hiszen utolsó négy bajnokijukon 10 pontot értek el.

Viktor Szkripnik, a Bremen trénere nem jelölte ugyan a kezdőbe Kleinheisler Lászlót, a második félidőben azonban őt is beállította. Az ukrán trénernek egyetlen kérése volt a meccs előtt: ne olyan találkozót vívjanak, amin az infarktus kerülgeti majd. Kérése nem talált meghallgatásra, elképesztően izgalmas 90 percet vívott mindkét gárda. Az első félidőben a Hertha szinte levarázsolta a pályáról a hazaiakat. Kivált a cseh Vladimír Darida volt elemében, aki parádés, 25 méteres bombával szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A Hertha valósággal szétfutotta a Brement. Érkezett is a második vendéggól: a 41. percben Plattenhardt remek szabadrúgásból talált be (0-2).

A második játékrészben átadta a terepet a Hertha a hazaiaknak, ami végzetes hibának bizonyult. A 62. perc magyar szempontból is történelmi volt, hiszen beállt Kleinheisler Grillitsch helyére. A 66.percben csökkentette a hátrányt a Werder: Bartels remek szóló után talált a 16-os vonaláról a kapu jobb oldalába. Nem örülhetett sokáig a Bremen, hiszen a 71. percben egy gyors kontra után az idegenbeli specialista, Kalou talált a hálóba. Ez volt a 10. gólja, ebből nyolcat idegenben szerzett. A 74. percben azonban megint feljött egy gólra a Bremen: büntetőből Pizarro volt eredményes (2-3), sőt két perc után egyenlített a Bremen: egy szöglet után García fejelt a hálóba (3-3).

Ennyi is maradt a végeredmény. Dárdai azért talált valami pozitívumot is. „A végén akár veszthettünk is volna. De az egy pont legalább megvan. Tanulópénz volt ez számunkra, 3-1 után nyugodtabbaknak kellett volna lennünk, s meg kellett volna szereznünk a három pontot” – értékelt. Viktor Szkripnik elégedett volt Kleinheisler bemutatkozásával, mint mondta, "harapós srác, aki minden párharcot megnyert", hozzátette azonban, időre van szüksége, hogy igazán jó erőállapotba kerüljön.

A Dortmund hozta ugyan a kötelezőt az Ingolstadt ellen (2-0), de 0-0-nál a vendégek egy szabályosnak tűnő találatát vette el a bíró, ráadásul Aubameyang egyik gólját nyilvánvaló les előzte meg. Megint végigjátszotta Huszti a Frankfurt meccsét, s a hesseniek gól nélküli döntetlent értek el Augsburgban. Szalai is végig a pályán volt a Hannover leverkuseni találkozóján, de ő sem tudott sokat hozzátenni az utolsó helyezett játékához (3-0).

Bundesliga, 19. forduló

Mainz–Mönchengladbach 1-0, Augsburg–Frankfurt 0-0, Borussia Dortmund–Ingolstadt 2-0, Darmstadt–Schalke 04 0-2, Leverkusen– Hannover 3-0, Werder Bremen–Hertha BSC 3-3, VfB Stuttgart–Hamburg 2-1, Wolfsburg–Köln 1-1, Bayern München–Hooffenheim 2-0

Az élcsoport: 1. Bayern München 52., 2. Dortmund 44, 3. Hertha 34.

Vívó vk - Aranyérmes a férfi kardcsapat Padovában

A Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású csapat a kínaiak 45-24-es legyőzésével kezdte menetelését, majd a negyeddöntőben 45-36-ra verte a hazai közönség előtt szereplő, világbajnoki címvédő olaszokat a padovai világkupaversenyen.

Az elődöntőben 45-39-re nyert a dél-koreaiak ellen - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint - úgy, hogy az utolsó előtti pár pástra lépésekor 28-35 volt az állás, de Szatmári egy 12-2-es asszóval megfordította az állást, végül Szilágyi magabiztosan fejezte be a mérkőzést. A fináléban a magyarok sokáig vezettek, később viszont a románok egyenlítettek. Az utolsó párharc 40-38-as magyar előnnyel kezdődött, és a két tusból Szilágyi egyet meg tudott tartani Tiberiu Dolniceanuval szemben, így alakult ki a 45-44-es végeredmény. Szombaton az egyéni versenyben a már biztos olimpiai résztvevőnek számító, a londoni játékokon aranyérmes Szilágyi remek vívással másodikként végzett, de kiemelkedő eredményt ért el Szatmári András is, aki nyolcadik lett.

A nők vasárnapi csapatküzdelmében a magyarok - Kelecsényi Mirabella, László Luca, Márton Anna, Záhonyi Petra összeállításban - a nyolcadik helyen végeztek Athénban. Előbb 45-34-re verték a kínaiakat, majd mindössze két tussal, 45-43-ra maradtak alul a világbajnok oroszokkal szemben, azután 45-35-re kikaptak a dél-koreaiaktól, végül 45-31-re a lengyelektől. Utóbbi két mérkőzésen könnyebb sérülése miatt már nem lépett pástra Márton, aki előző nap hetedik lett az egyéni versenyben, és ezzel gyakorlatilag biztosította helyét az olimpiai mezőnyben.

Három magyar úszó arany a zárónapon Luxembourgban

Hosszú Katinka, Cseh László és Balog Gábor is egy-egy számban győzött vasárnap, a luxembourgi nemzetközi pénzdíjas úszóverseny befejező napján.

Hosszú, aki pénteken 400 méter vegyesen, szombaton pedig 200 méter gyorson, 50 méter pillangón, 100 méter háton és 200 méter vegyesen nyert, a zárónapon 100 méter gyorson utasította maga mögé a teljes mezőnyt. A klasszikus távon 54.58 másodperces új versenycsúccsal lett első. A tíz fővel rendezett döntők közül Hosszú 400 méter gyorson (4:10.45 p), 50 méter háton (28.34 mp) és 200 méter háton (2:12.80) egyaránt ezüstérmesként zárt, 100 méter pillangón (1:01.48) pedig kilencedik lett. Utóbbi szám fináléjában Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyet szerezte meg (59.73).

Cseh László, aki az első napon 400 méter vegyesen, majd szombaton 200 méteres vegyesúszásban és 200 méter pillangón versenyrekorddal győzött, vasárnap a luxembourgi viadal történetének eddigi legjobb eredményével (51.40) nyerte a 100 méter pillangót is, amelyben tavaly nyáron világbajnoki bronzérmes volt Kazanyban. Az utolsó nap harmadik magyar aranyérmét Balog Gábor nyakába akasztották, ugyanis 200 méter háton (2:01.81) elsőként csapott a célba. Ugyanő hetedik lett 50 méter háton (26.24).

A férfimezőny harmadik magyarja, Takács Krisztián 100 méter pillangón (54.11) hatodikként, 100 méter gyorson (51.88) pedig tizedikként végzett.