Spanyolország;bíróság;állatkínzás;pulyka;

Illusztráció/Thinkstock

- És a pulykát kérdezték? - "Nem állatkínzás" ledobálni egy toronyból

Egy spanyol bíróság elutasította állatvédők keresetét, akik azt akarták elérni, hogy tiltsák be a dél-spanyolországi Cazalilla egyik népszokását, amelynek során egy pulykát dobnak le a település templomának tornyából, hogy az ünneplő tömeg elkapja.

 A jaéni bíróság szerint a pulykadobálás nem állatkínzás, mert az állatok soha nem sérültek meg, viszont a hagyomány fontos része a település kulturális és történelmi örökségének. A népszokás a 19. századra nyúlik vissza és a helyiek szerint egész évben szerencsés lesz az, aki elkapja a toronyból ledobott pulykát.

A következő pulykadobást szerdán rendezik meg, a fiestán részt vesznek a környező településeken élők is. A program hagyományosan körmenettel kezdődik, San Blasnak, a falu védőszentjének szobrát viszik végig a templom körüli utcákon.

Ezután a templom előtti téren összegyűlt tömeget egy rezesbanda szórakoztatja népszerű spanyol dalokkal, majd ledobják a nyilván halálra vált jószágot a templomtoronyból. 

Az egyéves kor körül kialakuló allergiás tünetek 40%-át ételallergia okozza, amelyért jelentős mértékben az idő előtt bevezetett tehéntej felelős – hívja fel a figyelmet Dr. Veres Gábor, a Magyar Gyermek-gasztroenterológiai Társaság elnöke. Egy friss kutatásból kiderült: sok szülő a baba első desszertjeként tekint a különböző tejtermékekre, és már egészen korán, 5-6 hónapos kortól kínálja őket, míg 8-12 hónapos korra többségük a tehéntejet is a hozzátáplálás részéve teszi.  Pedig a tehéntej túl korai bevezetése növeli az ekcéma kialakulásának esélyét, károsan hat a baba emésztőrendszerére, haspuffadást, vastagbélgyulladást, valamint vashiányos vérszegénységet is okozhat.