A Századvég Politikai Iskola, a Századvég Gazdaságkutató és a Strategopolis konzorciumától rendelt tanulmányok megismeréséért a vs.hu munkatársa, Joó Hajnalka 2012-ben, még az Origo újságírójaként perelte be a Miniszterelnökséget, miután a szervezet sorozatban elutasította adatkéréseit a szerződéssel kapcsolatban.
A Fővárosi Törvényszék 2014-es első fokú határozatát, amely az adatok kiadására kötelezte a Miniszterelnökséget, megfellebbezték. A Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése ellen pedig annak ellenére felülvizsgálati kérelemmel éltek a kiadásra szabott határidő lejártának napján, hogy a Miniszterelnökséget vezető Lázár János korábban a Kormányinfó nyilvánossága előtt megígérte, átadják a becsléseik szerint 30 ezer oldalnyira rúgó iratanyagot. A huzavonára a Kúria 2015 novemberi határozata tett pontot, amely az elsőfokú bíróság döntését helybenhagyva elutasította a Miniszterelnökség kérelmét. A tanulmányokhoz még ezek után sem juthatott hozzá a portál: bár december elején három átadási időpontot is ajánlott a Miniszterelnökség, azonban lemondták őket. A dokumentumokat tartalmazó adathordozó feldolgozását most végre megkezdték, s hamarosan cikksorozatban teszik közzé.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár János a Kormányinfón is beszélt a tanulmányok átadásáról. Azt mondta, a kabinet elégedett a Századvég teljesítményével, a jövőben is számítanak a munkájukra. A miniszter szerint „jutányos áron, jó munkát végeznek, ezért nem változtatnak a Századvéggel kötött szerződéseken”. Számítanak arra, hogy a később keletkező tanulmányokat is kikérik majd az újságírók.
Lázár január 16-án jelentette be az ATV-nek adott interjújában, hogy a kormány készen áll arra, hogy kiadja a Századvég-tanulmányokat, a miniszter úgy fogalmazott: nincs szégyellnivaló a századvéges szerződésekben, és a 30 ezer oldalnyi anyagot eddig csak azért nem adták ki, mert a többszöri kérés ellenére sem kapták meg a Kúria ezzel kapcsolatos végzését.
„Meggyőződésem szerint ki kell adni ezeket a tanulmányokat. Kollégáim és jómagam is átnéztük, nincs ezekben semmi szégyellnivaló egyébként. A kormánynak az az álláspontja nem volt tartható a bíróság előtt, hogy a kormány szakértői és tanácsadói olyan adatokat és információkat is a kormány rendelkezésére bocsátottak és olyan javaslatokat készítettek, amik nem feltétlen a teljes nyilvánosságra tartozik, ezt az álláspontot nem tudtuk megvédeni” – fogalmazott még januárban Lázár János.