Assange tegnap Twitter-üzenetben közölte: ha a világszervezet szakértői ellene ítélnek, s törvényesnek tartják őrizetbe vételét, akkor pénteken délben kisétál az ecuadori nagykövetségről, s feladja magát a brit rendőrségnek. Ha az ENSZ-panel mellette dönt, akkor azt várja, hogy visszakapja az útlevelét és szabadon távozhat.
A britek az elfogatóparancs értelmében azonnal feltennék egy Svédországba tartó repülőre. Assange azonban attól tart, hogy a nemi erőszak gyanúja csak ürügy, s Stockholm azonnal kiadná az Egyesült Államoknak, ott pedig vádat emelnének ellene több mint 250 ezer titkos amerikai diplomáciai irat nyilvánosságra hozása miatt. Az Egyesült Államokban a The Guardian brit lap szerint továbbra is nagyesküdtszéki vizsgálat folyik a Wikileaks-dokumentumok ügyében.
A Wikileaks alapítója 2012 júniusában vonult be az ecuadori követségre. Ha az ENSZ-panel pénteken várható határozatában ki is mondja, hogy esete önkényes fogvatartásnak minősíthető, az érintett országokat ez jogilag nem kötelezi. Assange legfeljebb újra követelheti, hogy vonják vissza az ellene kiadott elfogatóparancsot. Svédország és Ecuador eddig nem tudott megállapodni a patthelyezet megoldásáról.