Rogán megerősítette szombati mondandóját mai rádióinterjújában, szerinte az ellenzék még mindig ideológiai vitát folytat a terrorveszélyről szóló alaptörvény-módosításról, de a kormány kész a magyar emberek véleményét kérni a döntésben.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője szombaton azt állította: a megnőtt terrorkockázat, terrorfenyegetés miatt további intézkedésekre van szükség. Az Európát érő ellenőrizetlen bevándorlás nem szűnt meg, a biztonsági szervek arra figyelmeztetnek, hogy a következő hónapokban, években terrorcselekményekre készülnek Európában - mondta releváns információk ismertetése nélkül, így folytatva a félelemre, szorongásra alapozó kormánypropagandát.
Határzár mindenek előtt
Vasárnap a miniszter ezt a propagandát folytatva hangsúlyozta: az elmúlt hetekben sem csökkent a migránshullám a déli útvonalakon, tavaly ilyenkor is nőtt az illegális bevándorlók száma, ezért a további beáramlás elleni védekezés legfontosabb eszköze a kerítés karbantartása, a menekültügyi vészhelyzet életben tartása, a rendőri és a katonai jelenlét fokozása a horvát és a szerb határ mentén. Erre készen kell állni a szlovén határnál is, és ha szükséges, a kerítést a román határ felé is meg kell építeni.
A kormány a szükséges intézkedéseket megtette, jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője a műsorban, hozzátéve, van azonban egy másik veszély is, amit a bevándorlás jelent. Az európai biztonság jelentős mértékben csökkent, egész Európában nőtt a terrorveszély.
Összemossák a menekültválságot a terrorizmussal
Rogán terrorvészhelyzettel kapcsolatos kijelentéseire reagált Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnöke, aki sajnálatosnak nevezte, hogy a kormány még mindig a menekültválság és a terrorizmus összemosásával próbálja igazolni alaptörvény-módosító javaslatát. Ezzel együtt a szocialista politikus úgy vélte: a "sok kommunikációs offenzíva után" a kormány végre felismerte, hogy a terrorizmus ellen nem "junta-alaptörvénnyel", hanem a társadalom egészének biztonságát szolgáló javaslatokkal kell fellépni.
Remélik, hogy a kormány újabb elképzelései már végre tényleg a biztonságról és "nem a hatalmuk bebetonozásáról" fognak szólni. Mindezek alapján nincs szükség újabb nemzeti konzultációra, "újabb milliárdok elköltésére", hanem a szükséges forrásokat kell biztosítani a valóban a terrorizmus ellen küzdő szervezeteknek - jelentette ki Molnár Zsolt.