Miklós Edit;női alpesi sízők;Laurenne Ross;

2016-02-08 06:58:00

Miklós Edit a legjobb tízben a világkupán

Ismét a legjobb tízben végzett Miklós Edit lesiklásban a női alpesi sízők világkupa sorozatának a németországi Garmisch-Partenkirchenben rendezett versenyén. Olimpiai hetedik sízőnk szombati 7. helyezésével tovább növelte világkupa-pontjainak számát, és már a 12. helyen áll a szakági ranglistán.

A pénteki eső után derült ég fogadta a mezőnyt a világkupa lesikló futamában. Elsősorban a csütörtöki edzésnaptól eltérő pályaminőség és a látási viszonyok okoztak gondot a sízőknek, akiknek szinte végig árnyékban kellett teljesíteniük. A pálya felső része gyors volt, a középső szakasznál viszont éles kanyarok következtek, melyek sok versenyzőn kifogtak. Többen is kiestek, de szinte mindenkinél becsúszott egy-egy kisebb hiba.

Miklós Edit 14-es rajtszámmal vágott neki a távnak, és végig koncentráltan, okosan sízett. Szinte a teljes futama alatt jobb részidőket ment az akkori éllovas Laurenne Ross-nál, az alsó szakaszon viszont nem tudta tartani az előnyét, és 16 százados hátránnyal, harmadik helyre érkezett. Ezután következett a világkupa legjobb hét versenyzője, de közülük csak négyen tudtak a magyar sportoló elé kerülni. A győztes az amerikai Lindsey Vonn lett, pályafutása 38. világkupa győzelmét szerezte meg. „Kis csalódottságot érzek, mert összejöhetett volna egy jobb helyezés is. Jól éreztem a pályát, végig sikerült optimális kanyarokat mennem, de az utolsó kapunál egy bucka miatt kibillentem, és időt vesztettem. A 4.-5. helyezés meg lehetett volna, ha ez a hiba nem csúszik be” – vélekedett Miklós Edit.

A vasárnapi versenynapon is sikerült világkupa pontokat szereznie a 27 éves sízőnek, aki utolsóként rajtolva a 29. helyen ért célba szuper-óriásműlesiklásban. Az első időmérő pontnál a 11. részidőt produkálta, majd jött a technikásabb középső szakasz, ahol kisebb lemaradást összeszedett ugyan, de végül csupán 2.64 százados elmaradással az éllovas Lara Guthoz képest a 29. helyen zárt. Miklós két héttel ezelőtt szerezte szezonbeli első pontjait szuper-G-ben, újabb világkupa pontjaival a szakági ranglista 39. helyén áll. A világkupa sorozat a svájci Crans-Montanában folytatódik a jövő héten, ahova Miklós Edit már kedden elutazik.