Érdekes, hogy a helyi vezetés a majd öthektáros területen álló házsort már évtizedekkel ezelőtt bontásra ítélte, így a benne lévő önkormányzati lakásokat már nem is utalta ki senkinek. Az így üresen álló, omladozó épületet hajléktalanok lakták. A telken gyakran történtek kisebb-nagyobb incidensek, így a rendőrség viszonylag sűrűn fordult meg ott.
Egyes, a polgármesteri hivatalból kiszivárgó információk szerint Pécs vezetésének nincs terve a terület hasznosításáról. Az épületek bontása ennek ellenére már megkezdődött. A munkálatok és a városrendezési program - ahogyan azt a lap írja - Schlauch Imre nevét viseli, aki a kiegyezés utáni évtizedekben a város meghatározó építésze volt. Munkássága során Schlauch "szép házakat hagyott maga után, és megkapó szociális érzékenységgel működő cége néha ezer embernek adott megélhetést".
Ahogyan arról korábban írtunk, hasonló munkálatok Miskolcon is zajlottak. Itt 2014 májusában, a helyi Fidesz-KDNP javaslatára a képviselők megszavaztak egy telepfelszámolási programot. Ez több mint 160 család lakhatását fenyegette, akiknek nagy része elköltözött. Csupán 30, zömében roma család tartott ki, akiket jogvédő civil szervezetek képviseltek. Közös beadvánnyal az alapvető jogok biztosához fordultak, mivel szerintük a telepen tartott hatósági razziák zömmel a romák által lakott településrészeken folytak. Ezeket a lakók félelemkeltőnek, és zaklatónak élték meg.