Werder Bremen;Német Kupa;Kleinheisler László;

2016-02-11 06:58:00

Tanulgatják Kleinheisler nevét

Kleinheisler László nélkül jutott tovább a Werder Bremen labdarúgócsapata a Német Kupában. A zöldek nagy meglepetésre a Leverkusen ellen harcolták ki a továbbjutást, méghozzá idegenben. A Bremen, amelyben múlt pénteken először lépett pályára a kezdőben a Videoton korábbi játékosa, ugyan hátrányba került az első félidőben, Chicharito büntetőből a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, de a 31. percben Garcia egyenlített, a 42. percben pedig Pizzarro büntetőből szerezte meg a vezetést, miután a hazaiaktól Wendellt kiállították. A második játékrészben Grillitsch biztosította a vendégek diadalát (1-3).

Kleinheisler ugyan csak a kispadon kapott helyet, a német sajtóban mégis megemlékeztek róla annak kapcsán, hogy a hazaiak által kiadott műsorfüzetben a hivatalos összeállításoknál nem sikerült helyesen leírni a keresztnevét. Ez persze részletkérdés, s csak remélhetjük, olyan teljesítményt nyújt majd Brémában, hogy ez senki számára sem okoz majd gondot Németországban.

A Leverkusen veresége azért is óriási meglepetés, mert a gyógyszergyáriak összeállítása csak egy ponton változott azon együtteséhez képest, amely szombat este a bajnokságban gól nélküli döntetlent ért el a Bundesliga listavezetője, a Bayern München ellen. Bejutott az elődöntőbe a Borussia Dortmund is, amely kedden késő este a VfB Stuttgartot fektette két vállra szintén idegenben, s az eredmény ezúttal is 1-3 lett. A BVB szurkolói sajátos előadást rendeztek: a magas jegyárak ellen tiltakozva teniszlabdákat dobáltak a pályára.