Bayern München;Dárdai Pál;Hertha BSC;

Dárdaiék veresége

A Hertha BSC hosszú és szép sorozata szakadt meg szombaton. Az együttes november eleje óta egyszer kapott csak ki, akkor is a Bayern Münchentől. Most azonban a VfB Stuttgartnak is sikerült két vállra fektetnie Dárdai Pál csapatát. Ez egyrészt nem szégyen, hiszen a Bundesliga egyedüli csapatáról van szó, amely minden tavaszi mérkőzését megnyerte, s összességében ötmeccses győzelmi szériát mondhat magáénak.

Másrészt viszont amiatt kellemetlen, mert a Hertha még nem nyert meccset tavasszal, igaz, nagyon szégyenkeznie sem kell, mert még mindig a negyedik helyen áll, miután a Leverkusen megelőzte, hét közben pedig a Hertha hosszú évek múltán bekerült a Német Kupa elődöntőjébe. A vereség ellenére egyvalaki számára így is ünneppel ért fel a stuttgarti meccs: Dárdai a 60. percben küldte pályára támadóját, Julian Schiebert, aki ennél nagyobb ajándékot aligha kaphatott volna 27. születésnapjára. Súlyos sérülése miatt ugyanis utoljára 365 napja, éppen egy éve léphetett pályára.

A hazaiaknál különösen a középpályás, Serey Dié fogott ki igen jó napot, aki az 51. percben szerzett vezetést a VfB-nek, a 84. percben pedig Filip Kostic biztosította a győzelmet 45.465 szurkoló előtt. a Mercedes Benz Arénában. A Hertha nagyon veszélytelen volt kapura, amire magyarázat lehet, hogy egyik legjobb támadója, Salomon Kalou sérülés miatt nem állhatott a magyar szakvezető rendelkezésére.

Dárdai szerint a vereségben szerepet játszott a hétközi kupameccs. „Meg kell tanulnunk elviselni a kettős terhelést – hangoztatta a magyar tréner. – A végére elfogyott az erőnk” – hangoztatta. A Bundesliga magyarjai sem brillíroztak. Kleinheisler László nem lépett a Brémában, Szalai Ádám pedig a Hannoverben. Huszti Szabolcs viszont végigjátszotta a Köln-Frankfurt találkozót, az Eintracht azonban 3-1-es vereséget szenvedett.

Bundesliga, 21. forduló. Mainz-Schalke 04 1-0, Borussia Dortmund-HSV Hannover 1-0, Darmstadt-Leverkusen 1-2, VfB Stuttgart-Hertha BSC 2-0, Werder Bremen-Hoffenheim 1-1, Wolfsburg-Ingolstadt 2-0, Köln-Frankfurt 3-1, Hamburg-Mönchengladbach 3-2, Augsburg-Bayern München 1-3.

Az élcsoport. 1. Bayern M. 56, 2. Dortmund 48, 3. Leverkusen 35 (31-22), 4. Hertha 35 (29-23).