Bulvár;fellépők;MTVA;A dal;látványelemek;

Forrás: A Dal/Facebook

- Kicsinyes MTVA? - Saját zsebből finanszíroznak A Dal fellépői

Komoly anyagi áldozatot hoznak a versenyzők, hogy részt vehessenek A Dalban, ezért is dühíti őket, hogy olykor megalázó bírálatokat kapnak a zsűritől- írja a Bors.

Bár nyolcvanmil­liárd forintos állami támogatást kapott a köztévé, A Dal című produkciónak még arra sem futja, hogy az énekesek fellépését finanszírozza. A versenyen induló harminc előadónak saját zsebből kell fizetnie a látványelemek költségeit. Az előadókat megdöbbentette az MTVA kicsinyesnek tűnő szűkmarkúsága - írja a lap. Miután alaposan megterveztük a szerkesztőkkel és a technikusokkal a látványt, váratlanul egy csekk landolt a postaládánkban. Először nem értettük, aztán rájöttünk, hogy a műsort készítő produkciós iroda akarja velünk elszámoltatni a színpadi kellékek árát – panaszkodott a Borsnak A Dal egyik versenyzője.

A lap érdeklődésére az MTVA munkatársa cáfolták, hogy az énekeseknek bármilyen jellegű költséget ki kellene fizetniük: a ledfalakon megjelenő animációkat, valamint az egyéb alaplátványelemeket a produkciók, illetve a kreatív csapat kö­zösen találja ki, ezek költsége az adás gyártóját terheli, nem a fellépőt – nyilatkozták a köztévé névtelenséget kérő  munkatársai.

Igaz, hogy a ledfalon kívül viszont még sok minden színesíti a színpadképet, ami sok pénzbe kerül. Ezt szinte bármelyik énekes vagy menedzser készségesen elmondta a Borsnak, de szintén  név nélkül.  A vokalistákat, a zenészeket, a táncosokat saját zsebből fizeted – magyarázta az egyik előadó menedzsere. Három-négyszázezer forintot már akkor elköltesz, amikor még nem történt semmi – tette hozzá egy másik érintett.   

A teljes cikk itt olvasható. 

Mi történik tulajdonképpen? Hogyan lehetséges, hogy az Európai Unió egyik gazdasági haszonélvezője, Anglia – a visegrádiak sunyi politikai támogatása mellett – élen jár az integráció jogi és intézményi alapjainak a szétverésében? Kizárólag a 2015-ös választás megnyerése érdekében ígérte meg, hogy a britek népszavazni fognak az uniós tagságról. Ezen a héten pedig Cameron az Európai Tanácstól várta, hogy az ő felelőtlensége miatt kezdjék el bontani az Unió – amúgy düledező – épületét. Mindezt tehetetlenül nézzük.