Szigetvári Viktor felemlítette, hogy a sajtóban néhány hete megjelent egy hír a kórházak ÁNTSZ-átvilágításáról, amelyből kiderült, hogy az ellátás biztonságát veszélyeztető közegészségügyi problémák álltak elő sok intézményben. Emiatt közérdekű adatigényléssel fordultak az Emberi Erőforrások Minisztériumához, de megtagadták a kérést, így polgári pert indítanak az adatnyilvánosság érdekében, mert elfogadhatatlannak tartják, hogy az ÁNTSZ és a tárca titkolja a jelentést.
Komáromi Zoltán, az Együtt elnökségi tagja a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy nem látnak koherens kormányzati akaratot az egészségügy helyzetének rendbetételére. Szerinte a kormány kötelessége azonnal megemelni a szakorvosok és az ápolók bérét, hogy megállítsák a végzetes kivándorlást ezekben a szakmákban. Hozzátette: a béremelés 24 milliárd forintba kerülne, amihez csak kormányzati akarat kellene, az előteremtése nem jelenthet problémát. Az egészségügyért felelős államtitkár harmadik hónapja készül arra, hogy áttekintse az egészségügy helyzetét, pedig a politikus szerint csak beszélnie kellene szakmai szervezetekkel, hogy rájöjjön, a problémát nem az orvosok, a nővérek generálják, hanem a rosszul szervezett, alulfinanszírozott rendszer, amelyben kénytelenek dolgozni.
Molnár Tibor, az Együtt országos politikai tanácsának tagja, pedagógus azt mondta: nyilatkozatot fogadtak el, amelyben kiállnak a tiltakozó pedagógusok, szülők, diákok mellett, és felszólítják a kormányt arra is, hogy ne a saját maga által létrehozott kerekasztallal vitassa meg a problémát.