Dárdai Pál;Hertha BSC;Wolfsburg;Dieter Hecking;

2016-02-22 06:55:00

A kapus mentett pontot Dárdai Páléknak

Nagy szerencsével mentett pontot a Hertha BSC a Wolfsburg ellen. Lehetett számítani arra, hogy a VfL mindent megtesz a győzelemért, hiszen esetleges diadala esetén már mindössze két pont választotta volna el őket a berliniektől. Ami viszont Dárdai Pál együttesét illeti, nem ártott volna megszereznie a három pontot, hiszen a tavaszi négy forduló során még egyszer sem nyert, három döntetlen mellett egy vereséget szenvedett. Mérlege nem valami fényes a Dieter Hecking együttese ellen, igaz, a 2015-2016-os szezonban eddig csak egy alkalommal, otthon, a Mönchengladbachtól kapott ki a Hertha. A két együttes között amolyan „távoli rokoni” kapcsolat van, hiszen 1997-ben együtt kerültek fel az első osztályba.

Az első félidőben gyors támadásokkal próbált a Hertha a VfL kapujához jutni, balszerencsére azonban megsérült a védelem oszlopa, Sebastian Langkamp, s a fiatal Niklas Stark helyettesítette. Több helyzet is adódott az első játékrészben, kivált Kalou veszélyeztetett a hazaiaktól. A második félidőben egyre veszélyesebbé vált a Wolfsburg, mígnem az 53. percben Schäfer megszerezte a vezetést a vendégeknek. Hét perccel később azonban Kalou kisodródott helyzetből egyenlített. Az utolsó tíz perc nagyon meleg volt a hazaiak számára. A 84. percben Dante fejese után Luiz Gustavo belekapott a labdába, amely a kapufán csattant, majd a kipattanó Jarstein háta mögött hagyta el a veszélyes zónát.

Dárdai Pál FOTÓ: EUROPRESS

Aztán a norvég kapus pillanatai következtek, először Schäfer fejesét, majd Vieirinha lövését védte bravúrral. Végül maradt a döntetlen. „Az elő félidőben egy topcsapat fölé sikerült kerekednünk. Ha megszereztük volna a vezetést, talán a meglepetést is véghez vihettük volna. Összességében azonban nem vagyok elégedetlen a döntetlennel” – fejtette ki Dárdai a találkozó után. Dieter Hecking, a Wolfsburg szakvezetője is elégedett volt a látottakkal, mint mondta, a második félidőben mindkét gárda a győzelemre törekedett. Az optasports.com statisztikája szerint nagyjából kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, bár a vendégek 15-ször, a hazaiak csak 9-szer lőttek kapura.

Először fordult elő a bajnokságban, hogy a téli átigazolási időszakban vásárolt Huszti Szabolcs nem játszotta végig a Frankfurt meccsét. Az Eintracht a Hamburg ellen lépett pályára, s 0-0-t játszott. A Frankfurtnál egyre nagyobb a pánik, mert nem tud elmozdulni az együttes a veszélyes zónából. Kleinheisler a korábbi hírekkel szemben nem játszott a Bremenben, s nem is cserélték be, így a Werder nélküle kapott ki 2-0-ra Ingolstadtban, így az együttest továbbra is a kiesés réme fenyegeti.

A Bayern München megerősítette első helyét a bajnokságban, miután 3-1-re verte a Darmstadtot, de a bajorok játéka továbbra sem az igazi. Azért az nem a bajorokra vall, hogy az alsóházban tanyázó Darmstadt vezetett még a félidőben 1-0-ra az Allianz Arénában. A második félidőben aztán Thomas Müller megszerezte 16. és 17. találatát, majd Robert Lewandowski 22. bajnoki góljával állította be a 3-1-es végeredményt.

Bundesliga, 22. forduló. Frankfurt-Hamburg 0-0, Bayern München-Darmstadt 3-1, Hertha BSC-Wolfsburg 1-1, Hoffenheim-Mainz 3-2, Ingolstadt-Werder Bremen 2-0, Mönchengladbach-Köln 1-0, Leverkusen-Borussia Dortmund 0-1, HSV Hannover-Augsburg 0-1, Schalke 04-VfB Stuttgart 1-1.

Az élcsoport :1. Bayern M. 59, 2. Dortmund 51, 3. Hertha 36.