Tényi felidézi, hogy február 23-án hajnalban a fővárosi Nemzeti Választási Iroda (NVI) előterében ismeretlen személyek jelentek meg feltehetően azzal a céllal, hogy népi kezdeményezésről szóló iratokat adjanak be. Ismeretlen személyek előtt érkezett meg a Magyar Szocialista Párt két országgyűlési képviselője. Később Nyakó Istvánt, a Magyar Szocialista Párt képviselőjét – elmondása szerint – akadályozták beadványának leadásakor. Az MSZP képviselőinek tájékoztatása szerint a helyszínen tizenöt férfi lépett föl fenyegetően, nyilvánvaló céljuk nemcsak az volt, hogy Lukács Zoltán előtt jussanak be az NVI épületébe, hanem a teljes elrettentés.
A helyzetből az is egyértelműnek látszott, hogy nem hirtelen felindulásból csődültek oda. Amennyiben ugyanis az NVI-be készültek úgy bejutni, hogy megelőzzék a szocialistákat, abban az esetben már 8 nappal korábban jelezni kellett volna az illetékeseknél az erre vonatkozó szándékukat, amelyet aláírásokkal is hitelesíteni is kell. "Egyértelmű tehát, hogy ez egy valaki, valakik által alaposan megszervezett fenyegető akció" - vélik az MSZP képviselői.
Tényi már 23-án kedden is közérdekű bejelentést nyújtott be a BRFK V. kerületi Rendőrkapitányság felé, miszerint „mintegy tizenöt kopasz, nagy darab, bomberdzsekit és önkényuralmi jelképeket, illetve más - Nagy-Magyarország térképet és turult - viselő férfi fogadta kora hajnalban Lukács Zoltánt és az őt kísérő Nyakó Istvánt a fővárosi Alkotmány utcában, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) épülete előtt.” Nevezett személyek a helyszínre érkezett sajtósokat is fenyegették, köztük az állami hírügynökség fotósát is" - fogalmazott.
A bőrfejűek akciója után a rendőrség nem indított vizsgálatot annak kiderítésére, miként szerveződött a keddi incidens. Ők nem tapasztaltak semmit, ami miatt intézkedniük kellett volna, feljelentés pedig nem érkezett hozzájuk szerda délutánig. Pálffy Ilona azt is elmondta, hogy nem ők hívták az irodához a rendőröket, ugyanakkor ő küldte el őket, mert nem akarta, hogy ott rendőri intézkedés legyen.
Tényi szerint a helyszínre érkező rendőrök biztosítani tudták volna a rendet, továbbá nehezen értelmezhető az is, hogy egy hivatalvezető küldi el a rendőrséget. Ezért a fideszes magánszemély bejelentést tett a rendőrségen, amiben az ügy kivizsgálását, szükség esetén nyomozás megindítását, az esetleges elkövető felkutatását, illetve a bűncselekmény gyanújának megállapítását kérte.
Korábban írtuk: érdemi vizsgálatra alkalmatlannak tartotta és ezért elutasította a Nemzeti Választási Bizottság Lukács Zoltán MSZP-s politikusnak a Nemzeti Választási Iroda (NVI) épületénél kedden történtek miatt benyújtott kifogását a testület pénteki ülésén.
Tóbiás József, az MSZP elnök-frakcióvezetője arra szólította fel a miniszterelnököt, hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben tegye egyértelművé, mi a kormány álláspontja az NVI-nél történt keddi bűncselekményről. A kormány tegye világossá, milyen intézkedéseket tett az NVI-nél történtek ügyében, milyen vizsgálatot indítottak el. Tisztázzák a Fidesz érintettségét! - szólított fel. Kezdeményezik, hogy az NVI hozza nyilvánosságra azokat az iroda épületében készített felvételeket.
"Méltatlannak tartom, ami történt, de egyéni felelősségemet nem érzem benne"- közölte a keddi botránnyal kapcsolatban Trócsányi László, aki emiatt nem mond le, mint azt a szocialisták követelték. A felvetésre, hogy sokan a Fideszt sejtik a kedden történtek mögött, a politikus azt felelte: ez egy vélekedés, amit semmi nem támaszt alá, "a politikai érdek alapján inkább valószínű, hogy a szocialisták intézték a dolgot úgy, hogy ebből mindenképpen műbalhé legyen".