Manchaster United;

2016-02-29 07:00:00

MU: új sztár született

Karrierje legcsodálatosabb hetén van túl Marcus Rashford. A még a Manchester United-szurkolók előtt is teljesen ismeretlen angol focista csütörtökön az Európa-ligában duplázott, tegnap pedig az ő két találatával verte a MU az Arsenalt (3-2). A cingár támadó mindössze 18 esztendősen vált az Old Trafford-stadion sztárjává. Szinte hihetetlen egyébként, ahogy megtáltosodott a hónapok óta szenvedő Manchester: zsinórban három győzelemnél jár, 270 perc alatt 11 gólt szerzett…

Tegnap játszották a Wembley-stadionban a Ligakupa döntőjét, melyben a Manchester City hosszabbítás után, a 11-es párbajban diadalmaskodott. Kevés hiányzott hozzá, hogy Pellegrini edző együttese már a rendes játékidőben megszerezze a trófeát, ám Fernandinho vezető góljára egy másik brazil, a liverpooli Coutinho válaszolt a 83. percben. A 11-eseket a City futballistái rúgták jobban, pontosabban a liverpooliak rémesen: zsinórban három lövésükből sem született gól. A Liverpool kapuját a belga Simon Mignolet védte, Bogdán Ádám a kispadon ült.