A kormánypárt népszerűségvesztésével egy időben a Jobbik, az MSZP (10, illetve 12 százalék) és a DK (6, illetve 9 százalék) is növelni tudta támogatottságát. Sőt a Jobbik tábora a teljes népességben ismét 16 százalékosra nőtt (ezt a szintet eddig csak egyszer, tavaly májusban érte el), és a választani tudó „biztos” szavazók közül jelenleg minden negyedik a radikális jobboldalra voksolna.
Az LMP 2, illetve 3, az Együtt 1, illetve 2 százalékon áll, míg a megkérdezettek 30 százalékának nincs választott pártja.
Más pontokon is tetten érhető a Fideszbe vetett bizalom megingása. Egyetlen hónap alatt 54-ről 60 százalékra nőtt azok aránya, akik szerint ma Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok. Ráadásul novemberben még a válaszadók 45 százaléka úgy gondolta, hogy az Orbán-kormány jó munkát végez, ám az elégedettek aránya mostanra 39 százalékra csökkent. Eközben a Fidesz elutasítottsága három hónap alatt 35-ről 41 százalékra nőtt, és azok közül, akik emlékeik szerint 2014-ben a Fideszre szavaztak, minden tizedik ma már „semmiképp” nem választana így. Bár kommunikációjában a kormány harcos álláspontot képvisel az Európai Unióval szemben, érdemes megjegyezni, hogy a lakosság döntő többsége (jelenleg 73 százaléka) továbbra is támogatja Magyarország EU-tagságát. Sőt az EU-pártiak aránya a Fidesz-szavazók körében még az országos átlagnál is magasabb, 78 százalék - jegyzi meg a Medián.