Mint mondta, azt várja a nyomozástól, hogy felderíti: melyik "agytröszthöz" köthető a történtek kitalálása, és ki fizette az őt akadályozó "kigyúrt kopaszokat". Úgy vélekedett: ez nem csupán büntetőeljárás, hanem "politikai per" is, amihez nagy segítséget nyújtott a tényfeltáró munkát végző független magyar újságírás, megkönnyítve a nyomozók munkáját. "Az elkövetői kör ugyanis beazonosítható: a szálak egy szolnoki testépítő klubba, egy herceghalmi magánlakásba és gimnáziumi osztálytársakhoz vezetnek" - mondta.
Úgy fogalmazott: jó volna, ha a kormányzó párt észrevenné, hogy az emberek nem szeretik, ha elveszik tőlük a vasárnap szabadságát, és visszavonnák a boltbezárásról szóló törvényt, ami így "a rendeltetési helyén, a szemétkosárban végezhetné".
A nyomozás ügyében kétségeket kelt benne az a tény, hogy az érintett napon az NVI épülete előtt "fél napon keresztül nem jelent meg rendvédelmi szerv", ami a rendőrség politikai vezetését minősíti - mondta a szocialista politikus.
Nyakó István tanúkénti meghallgatása után elmondta, kiderült, hogy rajta kívül 19 másik feljelentő van. Emellett a feljelentésében szereplő tényeket tisztázták és vették jegyzőkönyvbe - közölte. A szocialista politikus azt mondta, a két és fél órás meghallgatáson felhívta a rendőrök figyelmét arra is, hogy nem ismert, ki volt a megrendelő és bízik benne, a nyomozás rájuk is kiterjed.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, február 23-án verőlegények akadályozták meg Nyakó Istvánt, hogy elsőként adhassa le a vasárnapi boltzárral kapcsolatos népszavazási kérdését.
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Az ügyben múlt hét péntekig nem indított vizsgálatot a rendőrség, pedig mint kiderült, március 1-ig mintegy húsz feljelentés érkezett a Fővárosi Főügyészséghez az ügy kapcsán, és több fideszes - köztük Lázár János, és a feljelentőbajnok Tényi István is elítélte a történteket, sőt a vs.hu által megkérdezett kormánypárti politikusok egyenesen gyalázatosnak, vérlázítónak, vércikinek, botrányosnak, mindennek a legaljának nevezték a történteket. Múlt héten a kopaszok akciója után a rendőrség sajtóosztálya úgy nyilatkozott lapunknak, azért nem indult nyomozás, mert a helyszínre érkező rendőrök nem tapasztaltak semmit, ami miatt intézkedniük kellett volna.
Mint később kiderült, több szálon is Kubatovhoz köthetők a kopaszok, Erdős Lászlóné egyik "testőre" például egy osztályba járt a Fidesz alelnökének titkárával, az FTC kommunikációs vezetőjével. Emellett több kigyúrt "referendumőr" is a Ferencvárosnál dolgozik, és van köztük börtönviselt is.
A Kúria egyébként csütörtök este hozta nyilvánosságra határozatát, amelyben kijelentik, hogy Nyakó István MSZP-s politikust akadályozták az országos népszavazás kezdeményezéséhez fűződő jogának gyakorlásában.