kézilabda;EB;

2016-03-11 06:52:00

Karnyújtásnyira az Eb

A magyar női kézilabda-válogatott háromgólos sikert aratott a vb-4. lengyelek otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 3. fordulójában, ezzel óriási lépést tett a svédországi kontinenstorna felé, s továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az 5. csoportot.

„Nagyon akartuk a győzelmet, jól is kezdtük a mérkőzést. Ezt követően emberhátrányba kerültünk, felzárkóztak a lengyelek, és a kapuscsere is megfogott minket. Rendeztük a sorainkat, a második félidő már nem volt kérdéses, kézben tartottuk a meccset – fogalmazott a szövetség honlapján Elek Gábor, aki győzelemmel debütált Ambros Martínnal a válogatott kispadján. – Mindannyian nagyon boldogok vagyunk, hogy győztünk, ám mindez akkor ér valamit, ha vasárnap Érden is nyerni tudunk. Fontos volt, hogy az eddigi néhány nap alatt elvégzett munkában higgyenek a játékosok. Mindenki nagyon akarta a sikert, bízunk egymásban, ez döntő tényezőnek bizonyult. Sok elemet még tovább tudunk pontosítani, az eddigi négy napi közös munka alatt nem lehetett még csodát tenni, az idegenbeli győzelem azonban nagyon értékes.”

A lányok, ha vasárnap Érden is diadalmaskodnak Lengyelország ellen, biztosítják helyüket a svédországi Európa-bajnokságon. A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a december 4-18. között sorra kerülő kontinensviadalon.